Řidič v autě uhořel

RAKOVNÍK. Příčina tragické nehody, která se stala v pátek dopoledne na obchvatu vedoucího od kruhového objezdu na Plzeňské ulici do průmyslové zóny, zatím není známa. Řidič, uhořivší ve Škodě Felicia, zřejmě při řízení upadl do bezvědomí.

Dopravní nehoda se stala po desáté hodině dopolední. Sedmačtyřicetiletý muž z Lounska jel směrem od kruhového objezdu dolů. "Z nezjištěných příčin vyjel do protisměru, kde vozidlo začalo dřít o svodidlo, a v místech, kde zábrany končí, automobil sjel do příkopu. Destrukce vozu byla minimální, evidentně nejel ani velikou rychlostí, přesto z vozu, který uvnitř hořel, nevystoupil. Proto se domníváme, že během řízení upadl z nějakého důvodu do bezvědomí a nemohl na nastalou situaci reagovat. Nebrzdil, ani z vozu před plameny nevyskočil," říká René Černý, mluvčí rakovnické policie.

Vzhledem k tomu, že požár nevznikl v důsledku nehody, je možné, že má co dočinění s mužovým bezvědomím. "Jednou z možností je, že při jízdě kouřil, byl totiž kuřák, ve chvíli, kdy upadl do bezvědomí, mu cigareta spadla a vůz od ní uvnitř chytl. Zatím jsou to všechno pouhé domněnky, přesnou příčinu požáru zjistíme až podle odborných expertíz. Co stálo za řidičovou smrt, nám odhalí výsledky nařízené pitvy," říká policejní mluvčí.

Při požáru výrazně nepopraskala skla, což znamená, že hoření nebylo nijak intenzivní, díky svědkům nehody oheň neopustil interiér vozu. Jedním z těch, kdo se snažili řidiči v autě pomoci, byl Petr Trešl z firmy Croy. "Jel jsem od ZZN a vidím ve škarpě hořící auto. Okolo stálo jedno osobní auto a tři kamióny. Zastavil jsem a řidiči, kteří již pomáhali u místa nehody, na mě volali, jestli mám v autě hasičák. Podal jsem jim ho a jeden z nich začal hasit. Plameny šlehaly hlavně z horní části rozbitého předního skla. Když jsme pak otevřeli dveře, viděli jsme ohořelého řidiče. Bohužel už mu nebylo pomoci," popsal zásah Petr Trešl. Kromě něj přispěchal na pomoc s hasicím přístrojem i Lukáš Opat ze slabecké firmy Balkan.cz.

Markéta Polívková, Sláva Vaic

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.