Richard Kučera 15. výčepní v ČR

BRNO (ps). Učeň Integrované střední školy Rakovník Richard Kučera sbíral další zkušenosti v soutěži o Krále výčepních. Zatímco v oblastním kole v Krušovicích skončil na třetím místě a probojoval se zcela jednoznačně do zemského finále v Plzni, v "praměstě" piv musel 17. února bojovat o další postup hned ve dvojím rozstřelu. Nakonec postoupil na republikové finále z desátého místa a dostal se tak mezi dvacet nejlepších "výčepáků" z Čech a Moravy.

"Zatímco do Plzně jel se mnou bratranec a děda, na finále mě doprovázel pan Bradáč z Krušovic. Skončil jsem nakonec na 15. místě, trochu mi nevyšla desítka, čepovalo se Starobrno a bylo dost podchlazené, takže mělo málo pěny. Byl jsem trochu zklamaný, ale ostatní většinou říkají, že být patnáctý v celé republice není zase tak špatný výsledek, ale mohlo to být i lepší," míní Richard. Studenta dělí od maturity ještě rok a půl, proto ho v současné době neuvidíte za pípou žádné okresní restaurace. V soutěžích o Krále výčepních by však chtěl pokračovat i v dalších ročnících. "Jsou to cenné zkušenosti i dobrá věc pro získání budoucího zaměstnání," dodává.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.