Za parkování na náměstí zaplatí i zaměstnanci úřadu - včetně starosty

Rezidenti s výší parkovného nesouhlasí

NOVÉ STRAŠECÍ. Po instalaci parkovacích automatů je od 3. dubna na Komenského náměstí zprovozněn systém placeného parkování. Město systém prosadilo i navzdory značné nevoli obchodníků, kteří na náměstí provozují svoji živnost a poukazují, že se tím sníží jejich tržby. Výše ročního poplatku za parkovné se nelíbí ani občanům, kteří na náměstí bydlí.

Ceny ročních parkovacích karet jsou stanoveny stejně pro subjekty, které na náměstí podnikají (abonenty), i pro občany, kteří na náměstí bydlí (rezidenty). Držitelé vozidla zaplatí za roční parkovné jednoho auta 3 000 korun a za každé další auto 5 000 korun. Zvláště trvale bydlícím občanům se toto srovnání nelíbí. Rezidenti poukazují, že výše poplatku nemá v okolních městech obdoby. "Například v Berouně je roční poplatek pro rezidenta 500 korun, na Kladně 300 korun a v Lounech se neplatí nic. Nemůžeme souhlasit, aby ve Strašecí byl poplatek ještě o 1 000 korun vyšší než v Rakovníku, kde se platí 2 000 korun, nebo dokonce v Praze na Staroměstském náměstí, kde je poplatek 700 korun," říká Jan Bureš, který na Komenského náměstí trvale bydlí. Jak dále uvedl, na příštím zastupitelstvu se chtějí obyvatelé náměstí proti výši poplatků znovu ohradit.

Podle starosty Jakuba Kleindiensta přihlédlo město při tvorbě ceny k místním podmínkám. "Obdobný systém funguje již v Křivoklátském sídlišti, kde je výše poplatku odstupňovaná podle stupně zabezpečení auta a o parkovací místa je takový zájem, že hodláme rozšiřovat parkovací plochy. Navíc na náměstí se zaparkováním není problém a nyní je hlídáno kamerovým systémem," vysvětluje starosta. "Veškeré výnosy z parkovného hodláme zpátky investovat do obnovy komunikací a chodníků a budou sloužit jako základní zdroje pro získávání dotačních titulů z Evropské unie," uvedl Jakub Kleindienst. "Městem se šíří fámy, že zaměstnanci úřadu mají parkování zadarmo, což není pravda. Abonentní poplatek se vztahuje i na zaměstnance úřadu, včetně mojí osoby," dodal starosta.

Sláva Vaic

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.