Rath chce zpátky nemocnici

RAKOVNÍK/PRAHA. Za nezákonný označil hejtman David Rath prodej deseti menších středočeských nemocnic soukromým subjektům resp. městům. Mezi nimi i Masarykovy nemocnice v Rakovníku.

„Nezákonnost prodeje této nemocnice je stejná jako u všech ostatních. Jak ukázal audit, prodej nemocnic byl v rozporu s obchodním zákoníkem,“ uvedla mluvčí Středočeského kraje Berill Mascheková. Podle jejích slov nebyl celý proces rozhodování valné hromady zaznamenán notářem. Údajně nebylo přesně stanoveno, co je předmětem prodeje. „Podle auditorů je tedy dost pravděpodobné, že celý prodej je neplatný a kraj bude usilovat o navrácení všech těchto nemocnic, včetně Masarykovy nemocnice v Rakovníku zpět kraji,“ dodala Berill Mascheková. Podle ní se hejtman David Rath pokusí žalobou přesvědčit soud o tom, aby o navrácení majetku rozhodl.

To ale zcela odmítá bývalý středočeský hejtman a současný ministr dopravy Petr Bendl. „Vzít nemocnice soukromým subjektům kraj nemůže. Dostali je podle práva, takže není vůbec žádný důvod, aby se obávali. Myslím, že vytváření tlaku ze strany pana Ratha je na hranici vydírání,“ řekl Petr Bendl.

Jednoznačný postoj k aktivitám současného vedení kraje má i majitel Masarykovy nemocnice v Rakovníku, společnost Privamed Healthia, s. r. o.: „Naše společnost koupila nemocnici v Rakovníku v dobré víře od oprávněného vlastníka a v regulérní soutěži. Podle našeho názoru je podivné, že stejná právnická osoba, která nemocnici prodala, činí v současné době kroky, aby nemocnice byla vrácena zpět,“ uvedl jednatel společnosti Jaromír Bureš.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.