Významné ocenění a finanční odměna za rozvoj cykloturistiky

Rakovník druhý nejlepší v ČR

RAKOVNÍK, PRAHA. Město Rakovník a Svazek měst a obcí Rakovnicka byly minulý týden vyhodnoceny jako druhé místo v rámci České republiky, kde se udělalo nejvíce práce v oblasti rozvoje cykloturistiky. Významné ocenění Unilever Sprinter roku 2008 a šek na 70 tisíc Kč převzal starosta města Zdeněk Nejdl na Staroměstském náměstí v Praze. Soutěž vyhlásila společnost Unilever ve spolupráci s Centrem dopravního výzkumu, Státním fondem dopravní infrastruktury, Ministerstvem dopravy a agenturou Czech Tourism.

Do prvního ročníku soutěže se přihlásilo devatenáct měst a obcí. Jak dále říká jeden z pořadatelů Jaroslav Martinek, vybrat tři vítězná města či obce bylo obtížné. „Mnoho z kandidátů totiž prokázalo skutečně významný nárůst infrastruktury a snahu o zlepšení podmínek pro cyklisty. Vítězi soutěže se však mohla stát pouze tři města. Ústí nad Orlicí, Rakovník a Kostelec nad Orlicí. Dalšími horkými kandidáty na vítězství byla dále například města Uničov, Nymburk, Přerov, Jindřichův Hradec, Staré Město u Uherského Hradiště nebo Opava.

Podmínkou pro účast v soutěži bylo zaslání přihlášky s dokumentací o nárůstu cyklistické infrastruktury za poslední dva roky. Soutěž hodnotila především nárůst infrastruktury, základní vybavenosti a informační vybavenosti cyklotras a cyklostezek, a také proběhlé kampaně či akce podporující tuto oblast v rámci dané obce a přilehlého regionu za období předchozích dvou let. Porotu soutěže tvořili nezávislí zástupci pořadatelských organizací, médií a jeden zástupce pořádající společnosti Unilever. Tři vítězná města byla odměněna částkami 100 000, 70 000 a 50 000?Kč určenými na další rozvoj cyklistiky a cykloturistiky.

„Ocenění si velmi vážíme. Lví podíl na jeho získání má Svazek měst a obcí, jehož pracovníci zpracovali potřebnou dokumentaci na vynikající úrovni. Menší část peněz zůstane městu na rozvoj cykloturistiky, většinu prostředků využije svazek,“ řekl nám starosta Zdeněk Nejdl. Na slavnostním předání byl kromě starosty přítomen také Milan Kotál, Radek Dvořák a tiskový mluvčí města Jan Polák. Posledně dva jmenovaní dorazili do Prahy na kolech.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.