Místo černé desítky, chystají dvanáctku, na plese Bakalář zdarma

Rakovnický pivovar ukázal, že je zpátky

RAKOVNÍK. Rakovnický pivovar obnovil po letech tradici reprezentačních plesů. Poprvé od doby, kdy se Bakalář opět vrátil na pivní scénu, společnost Czech Brewery, a. s., uspořádala v sobotu v rakovnickém kulturním centru ples pivovaru. Zájem o něj byl veliký, vstupenky, které se prodávaly v podnikové prodejně, byly vyprodány během čtrnácti dnů. Organizátoři kromě bohaté tomboly připravili také několik zajímavých zpestření programu.

Úvodní slova po zahájení plesu patřila řediteli pivovaru Mgr. Josefu Novému. Ten účastníkům přiblížil plány pivovaru, z nichž je nejaktuálnější rozhodnutí, že pivovar již nebude vyrábět černou desítku, nýbrž černou dvanáctku, která bude na trhu představena v březnu. Pivovaru popřál, aby ples splnil očekávání, aby jeho pivo byl dobrým pivem a aby se začalo pít i v jiných regionech. "Bavte se dobře, piva je dost, a když dojde, je ještě ve sklepě," uzavřel s úsměvem Josef Nový.

Po ředitelském úvodu následovalo druhé zpestření plesového programu. Předtančení v podání tanečního páru Kateřina Pelcová a Václav Melč, který nedávno slavil úspěchy v Brně, Berlíně a ve Vídni. První překvapení na návštěvníky plesu čekalo již v předsálí, kde na uvítanou před zahájením plesu hrála kapela Ponožky pana Semtamťuka. Na tomto místě se původně mělo představit Hradní duo, které se nakonec omluvilo a doporučilo Ponožky jako svoji náhradu.

"Pivovar byl sedm let zavřený. Pro pivovar je těžké vrátit se na trh, když stojí dva roky, po sedmi letech se musí na jeho obnově pracovat o to víc. Postupně se snažíme navázat na všechny dřívější aktivity. Zavedly se společenské degustace v pivovaře i v rakovnickch restauracích, které jsou velmi úspěšné, a nyní jsme obnovili i reprezentační ples. Plesem chceme oslovit společnost a ukázat, že jsme zpátky," říká obchodní vedoucí Soňa Schwendtová a dodává, že má pocit, že se ples povedl a má úroveň.

Na první pohled se ples pivovaru od ostatních výrazně nelišil. Zásadní rozdíl byl však v tom, že jediné pivo, které se v kulturním centru točilo, byl Bakalář. a podával se zdarma. "Každý tu tak má možnost posoudit, jak mu naše pivo chutná. Točí se Bakalář dvanáctka světlá," říká Soňa Schwentová. o další zpestření programu se postaral Sbor rakovnických ostrostřelců a zpěvák Petr Spálený, kterého si prý při průzkumu vybrali sami lidé a jenž na pódiu vystřídal taneční orchestr Kampanus kolem dvaadvacáté hodiny.

O hodinu dřív se začaly prodávat lístky do tomboly, jejíž hlavní cena divočák nakonec putovala do Nového Strašecí. Kromě spousty piva mohli návštěvníci plesu vyhrát autorádio, různou elektroniku, uzeninu apod. "Celkem máme dvě stě cen. Všem sponzorům, kteří nám do tomboly poskytli dary, děkujeme," uzavírá Soňa Schwendtová.

Markéta Polívková

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.