Rakovničtí motorkáři pořádali již podruhé svůj sraz na Lounsku

Rack Reyd nemá důvod se vracet

ŽEROTÍN. Velkolepý sraz motorkářů pořádaný rakovnickým klubem Astacus se již podruhé uskutečnil v obci Žerotín na okrese Louny. Zúčastnilo se ho 1110 motorkářů, což je jen o 120 méně než při rekordním srazu před třemi lety v Rakovníku. Přestože se z našeho okresu ozývá stále více hlasů volajících po návratu úspěšné akce, motorkáři jsou na novém místě spokojeni a o „comebacku“ vůbec neuvažují.

„Když jsme sraz uspořádali v Žerotíně poprvé, přijelo na něj 846 motorek, což byl oproti Rakovníku pokles. Letos navzdory deštivému pátečnímu počasí přijelo 1110 strojů. Takže se ukazuje, že motorkáři přijedou na náš sraz kamkoliv. V Žerotíně jsme velmi spokojeni. Starosta Loun, kam jsme přestěhovali oblíbenou motoshow, nás přijel pozdravit a poděkoval nám za to, že jsme si vybrali právě jeho město. Velmi spokojen je i správce koupaliště v Žerotíně, který nám poděkoval za to, v jakém stavu jsme koupaliště po ukončení srazu předali, a rovnou nás pozval pro další ročník. Nic takového jsme z Rakovníka neznali. Takže nemáme jediný důvod místo měnit,“ řekl nám člen klubu Astacus Jaromír Tupý. „Když jsme před dvěma roky z Rakovníka odcházeli, řekli jsme, že bychom se mohli vrátit, až bude jiný správce Tyršova koupaliště a jiné vedení města. Zatím je splněna pouze polovina z těchto podmínek, a navíc opravdu nemáme důvod,“ dodal motorkář.

A jak vidí ztrátu oblíbené akce přímo starosta Zdeněk Nejdl. „Chtěl bych připomenout, že nikdo z vedení města Rack Reyd z Rakovníka nevyháněl. Motoshow na Sekyře jsme dokonce podporovali částkou, která byla začleněna přímo do rozpočtu města. Odešli ze své vlastní vůle. Je pravdou, že proti srazu vždy velmi výrazně vystupovali obyvatelé z okolí Tyršova koupaliště, kterým vadil několik dnů a nocí trvající hluk. To byl problém, který s odstěhováním srazu zmizel. Nemyslím, že by tady byla tak silná poptávka po tom, aby se akce do Rakovníka vrátila,“ míní starosta Zdeněk Nejdl.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.