Rekonstrukci odplaveného zařízení chataři nepřáli

Račický kemp opět v provozu

RAČICE. Těžké následky způsobené srpnovou povodní roku 2002, které utrpěly rekreační zařízení a kempy v okolí řeky Berounky, začínají pomalu ale jistě mizet. Důkazem toho je i kemp v obci Račice. Necelé dva roky po živelné katastrofě opět mohou návštěvníci vyhledávat jeho služby a trávit dovolenou v jednom z nejmalebnějších míst Křivoklátska.

"Při povodni došlo k demolici kiosku a sociálního zařízení v našem kempu na břehu Berounky. Už vloni jsme začali oba objekty pomalu obnovovat. Bohužel se tato naše snaha stala trnem v oku některých lidí z řad chatařů, ale i místních občanů a upozornili stavební úřad v Křivoklátě, že rozsah stavebních úprav je širší, než na ohlášení," líčí peripetii při obnově kempu místostarosta obce Antonín Merhaut. "Stavební úřad dal stěžovatelům za pravdu, a tak jsme museli zažádat o stavební povolení a dopracovat dokumentaci. To stavbu časově značně zbrzdilo, protože stavební řízení je delší proces. Využili jsme loňského příznivého počasí a některé práce udělali v předstihu, na což chataři z protějšího břehu nezapomněli úřady upozornit." Nakonec se ale vše stihlo a kemp už je opět v provozu. Kiosek již funguje, kolaudace sociálního zařízení probíhá v těchto dnech. "Dovolím si tvrdit, že tak pěkné zařízení momentálně na Berounce není. První návštěvníci nám to jen potvrzují. Do rekonstrukce kempu jsme dali asi 1,4 milióny korun," říká se zadostiučiněním místostarosta Merhaut.

Co všechno tedy návštěvníky račického kempu čeká? Kiosek nabízí základní druhy občerstvení, jako jsou alko i nealko nápoje, cukrovinky, zmrzlina a drobná kuchyně. Sociální zařízení disponuje oddělením pro muže a ženy s několika sprchovými boxy. Kapacita kempu je 80 až 100 stanů, takže ubytování pro cca 200 lidí. Denní provoz poběží do 15. září. a za kolik se můžete v Račicích ubytovat? Denní sazba za dospělou osobu je 25 Kč plus 10 Kč poplatek OÚ podle místní vyhlášky, 15 Kč za dítě do 14 let, 20 Kč za osobní automobil, 10 Kč za přívěsný vozík, 50 Kč za samostatný karavan, 40 Kč za karavan - přívěs, 100 Kč za autobus. Za stan nad 5 m2 zaplatíte na noc 30 Kč a do tohoto rozměru 15 Kč. Pes může v kempu "přespat" za 20 Kč, loď a motocykl za 5 Kč. "Do příštího roku bychom chtěli zřídit elektropřípojky pro karavany," nastínil další vylepšení kempu Antonín Merhaut.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.