Pušky v soudní síni

RAKOVNÍK. V jednací síni okresního soudu to ve středu 13. května vypadalo jako v akčním filmu. Svědkyně Lada Maesová přinesla k posouzení již druhou střelnou zbraň. Cílem bylo zjistit, čím 17. března 2008 mířil její manžel Pierr M. na dvě osoby, které měly vniknout neoprávněně do jeho objektu.

Jak jsme již uvedli, Pierr M. je viněn z toho, že údajně vyhrožoval zbraní i smrtí lidem, kteří měli na jeho neoznačených pozemcích cvičit psa. K incidentu došlo v objektu Emilov, nedaleko jeho obydlí na Míčích. Jak jsme vyvodili z průběhu líčení, obhajoba se snaží vyvrátit, že by Pierr M. ohrožoval osoby skutečnou střelnou zbraní. „Pierr by nikdy brokovnicí na lidi nemířil. Na plašení zlodějů máme pušku, která se používá na paintball,“ uvedla svědkyně Lada Maesová. Svědkyně N. H.

podobně jako svědek J. B. však tvrdí, že byli ohrožování opakovací brokovnicí s pistolovou pažbou. Když při minulém líčení nepoznali v předložené paintballové pušce popisovanou brokovnici, měla Lada M. předložit další zbraň, kterou má ve svém vlastnictví. Tou je opakovací brokovnice Maverick. Když ji k soudu přinesla, zbraň byla od paintballové zbraně skoro k nerozeznání a kupodivu rovněž neměla pistolovou pažbu, nýbrž pažbu klasickou. Oba svědkové uvedli, že by mohlo jít o předmětnou brokovnici, nicméně v době incidentu měla pistolovou pažbu. To by také odpovídalo výpisu z evidence zbraní Policie ČR. I tam je zbraň zapsána s pistolovou pažbou. Lada Maesová však tvrdí, že zbraň zakoupila ve stávajícím stavu, tedy s klasickou ramenní opěrkou, což by mohl doložit i prodejce zbraně Robert Procházka. „Renonc“ v policejní evidenci svědkyně přičítá dlouhodobým neshodám s pracovníkem příslušného oddělení. „Mohlo jít klidně o zlý úmysl. S panem Sklenářem máme neshody a zaslali jsme na jeho osobu i stížnost na ministerstvo vnitra. Žádnou Janošíkovu bambitku, jakou popisují svědkové, opravdu nemáme. Dělají z nás mafiány úplně zbytečně,“ uvedla Lada Maesová. Soudce líčení odložil na 3. června, kdy bude předvolán prodejce zbraně i pracovníci, kteří předmětnou zbraň zaevidovali.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.