Půjde vítěz do rizika?

RAKOVNÍK (ps). Firma Magellan CZ, která nabídla v nabídkovém řízení za městský pozemek pro výstavbu dalšího marketu rovných 29 miliónů korun, stále nemá písemný příslib firmy Tesco k financování investice.

"Minulý týden nás informovali o krocích, které podnikají. Tesco má o Rakovník zájem, ale k definitivnímu rozhodnutí vyžadují zástavbovou studii. Takže je jasné, že do 31. března, kdy vyprší lhůta stanovená zastupitelstvem, se vše nestihne vyřídit. Teprve 14. dubna mají schůzku místních představitelů firmy, a pak ještě proběhne jednání v Londýně. Vedení města pouze zopakovalo usnesení zastupitelstva se závazným termínem. Záleží teď na představitelích Magellanu, jestli půjdou do toho rizika a složí šest miliónů na účet města jako jistinu, která by v případě, že ke stavbě nedojde, propadla. Upozornili jsme je, že se dá předpokládat, že kdyby se věc do zastupitelstva vrátila, že by napodruhé vůbec nemusela projít. Magellan zdůraznil, že na věci pracují a že v žádném případě nejde o spekulativní záměr, jak se jim snažila podsouvat konkurence,"přiblížil průběh jednání místostatosta Luděk Štíbr.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.