Jedenáctý ročník „tělovýchovné“ ankety sledovalo vyprodané KC

„Psík“ králem sportovců

RAKOVNÍK. Ve čtvrtek 27. března se zcela zaplněné Kulturní centrum dozvědělo výsledky ankety týdeníku Raport – Sportovec okresu Rakovník za rok 2007. Jméno vítěze zaznělo krátce po jednadvacáté hodině z úst moderátorů Karolíny Kříženecké a Pavla Skleničky, kteří pozvali na podium zástupce rodiny Martina Psohlavce.

Do sálu KC si našlo cestu více jak tři sta sportovních fanoušků. Slavnostní večer byl zahájen krátce po devatenácté hodině houslovým koncertem Miroslava Polánka. Na vážnou hudbu navázaly vážné tváře moderátorů. Ti hned v úvodu přítomné trochu postrašili, neboť se na jeviště dostavili v černém, dokonce s tmavými brýlemi, aby oznámili, že letos půjde humor stranou, načež pohovořili na téma sportovní úrazy. Ale hned jak Karolína nechala sálem kolovat chránič zubů, který nosí na pozemní hokej po té, co přišla při zápase o část chrupu, bylo jasné, že i letos nebude o zábavu nouze. K vynikající atmosféře večera přispěla i četná taneční vystoupení, ukázky bojových umění a rozhovory se zajímavými hosty. Sportovním kameramanem ČT Pavlem Brynychem a osobním trenérem Jaromíra Jágra a sportovním psychologem Marianem Jelínkem.

Největší aplaus nastal už v polovině večera, kdy se na pódiu objevily dvě výrazné rakovnické sportovní osobnosti. Karolína Jirková a Jiří Krob si odnesli ceny za celoživotní propagaci sportu. Na pódium se dostavily také oba nejlepší kolektivy. Mezi dospělými kralovaly ženy HC 1972 Rakovník a mezi mládežníky starší žákyně stejného oddílu. Následně byli ve spolupráci s ČSTV vyhlášeni nejlepší trenéři. Poté přišlo na řadu vyhlášení kategorií Počin a Debakl roku. Počinem se stalo rozhodnutí o zrušení nařízení na slučování fotbalových klubů SK a Tatran Rakovník. Debakl komise přiřkla Romaně Kašákové za její počínání při cyklovýletě Lišanská šlapka. Těsně před devátou se šlo do finále. Nejprve dostali přednost mladíci. Odborná komise rozhodla o tom, že se z vítězství v kategorii Talent roku radoval tenista Marek Gengel před autokrosařem Jakubem Kubíčkem a minigolfistou Víťou Škaloudem. V hlavní kategorii obsadila třetí místo hráčka Adventure golfu Olivia Prokopová. Následně se na pódiu objevil Jiří Suk v kostýmu Jana Sladkého Koziny, aby přečetl úryvek z románu Psohlavci a napověděl tak publiku, kdo v anketě zvítězil. O devět bodů byl lepší fotbalista prvoligové Viktorie Plzeň Martin Psohlavec, jenž odsunul na druhé místo loňského vítěze, sálového fotbalistu a futsalistu Petra Šnídla. Bohužel ani jeden se slavnostního večera kvůli sportovnímu vytížení nemohl zúčastnit a ceny tak přebrali rodinní příslušníci. „Je to pro mě velké ocenění. Něco podobného jsem vůbec nečekal. Moc mě mrzí, že jsem se slavnostního večera nemohl zúčastnit, ale měl jsem povinnosti v klubu,“ řekl nám dodatečně nový král okresních sportovců.

David Svoboda

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.