Prvním miminkem Matěj Hůla

RAKOVNÍK (peg). Na prvního letošního novorozence čekali v rakovnické porodnici až do pátečního odpoledne. Matěj Hůla ze Skryj se narodil 2. ledna pět minut po jedné odpoledne. Netrpělivé očekávání prvního miminka roku 2004 bylo v nemocnici patrné.

"Nevím, jestli je to běžné, ale připadalo mi, že byli na sále snad všichni doktoři, kteří tam pracují," směje se šestadvacetiletá Lucie Hůlová, zároveň však dodává, že byl porod těžký, protože se malý Matěj narodil nohama napřed a původně lékaři předpokládali, že budou muset přistoupit k císařskému řezu. "Na Silvestra a Nový rok jsem byla ještě doma, sem mě manžel přivezl v pátek kolem jedné v noci. Termín jsme měli 8. ledna. Co to bude, jsme si předem říct nenechali, bylo to překvapení. Přáli jsme si spíš holčičku. Jména už jsme měli vybraná od sedmnácti let, kdy jsme spolu začali chodit. Holčička by se jmenovala Terezka. Je to naše první dítě. Že si doma ve Skryjích nebude mít s kým hrát, se nebojím, v poslední době se tu rodí hodně dětí," přibližuje maminka. Manžel Vladimír byl u porodu, což si sám přál a Lucie ho k tomu nijak nepřemlouvala. "Ještěže tam byl, byl mi obrovskou oporou a zvládl to skvěle. Domů by nás měli pustit ve středu," říká. Matěj Hůla po porodu vážil 2,85 kg a měřil 49 cm.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.