První žaloba kvůli grantu

RAKOVNÍK. Vůbec poprvé v historii městské grantové politiky se město obrací na soud, aby jeho prostřednictvím získalo zpět poskytnutý příspěvek. Důvodem je nepředložené vyúčtování.

Žaloba k okresnímu soudu byla minulý týden podána na Jiřího Herouta. Ten v roce 2003 uzavřel s městem dvě smlouvy na poskytnutí příspěvku. v první se zavázal uspořádat přednáškovou akci s živou hudbou a tancem a na pořad získal od města 15 tisíc korun. Ve druhé smlouvě přislíbil uspořádat podobnou akci s názvem Cesta bubnu. Na ni město přispělo částkou 5000 Kč. Ve smlouvách se Jiří Herout zavázal předložit městu vyúčtování příspěvků na obě akce do 15. ledna 2004. v uvedeném termínu tak ale neučinil. Odbor školství a kultury mu proto zaslal upomínku a termín pro vyúčtování prodloužil do března. Ani poté Jiří Herout na vyzvu nereagoval a městská rada rozhodla o podání žaloby. "V podstatě ani nevíme, jestli se akce uskutečnily, nebo ne. Pan Herout nereaguje na výzvy města, proto rada rozhodla o podání žaloby a věc byla na soud podána 25. května," upřesňuje Mgr. Ludvika Trešlová.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.