Protesty z okolí výměníku

RAKOVNÍK. Sotva se podařilo uklidnit poprask kolem parkovacích ploch na sídlišti V Lukách, zaznamenává rakovnická radnice další vlnu odporu. Tentokrát se proti záměru města postavili obyvatelé panelových domů v ulicích Čsl. legií a Palackého. Brání se tomu, aby se vyhořelý výměník v Palackého ulici změnil v bytový dům.

Městské zastupitelstvo schválilo vloni v září prodej výměníku firmě Bioenegie Kněževes, která nabídla za ruinu přes dva milióny korun. Firma, která hodlá výměník přestavět na bytový dům, se však ještě před podpisem kupní smlouvy obrátila na město se žádostí o odprodej dalších 18 metrů pozemku, na kterém hodlá postavit venkovní schodiště. Při projednávání tohoto záměru zastupitelstvem se však do diskuse zapojili občané Pochman, Kounovská a Holkovič a svými argumenty prodeji zabránili.

Paní Kounovská konstatovala, že sídliště je dopravně přetížené, navíc strádá i zásobováním prodejen v tzv. "Octárně". Přestavba výměníku na bytový dům by prý zátěž sídliště ještě zvýšila. Josef Holkovič přidal argumenty o uvažovaném zvýšení stavby, která tak zastíní další dosud nezastíněné byty. S velmi emotivním vystoupením přispěl i Bohuslav Pochman. Navrhl výměník zbořit, na jeho místo vysadit zeleň a vybudovat tak klidovou zónu pro obyvatele sídliště, zejména pro ženy s dětmi. Jako odstrašující příklad uvedl prodej objektu bývalé tiskárny v Palackého ulici, kterého se město zbavilo a nyní pomalu ale jistě spěje k podobnému stavu, v jakém se nachází právě zmiňovaný výměník. K argumentům veřejnosti se přidal i člen zastupitelstva Václav Zoubek. Ten považuje panelové domy v historickém jádru za strašidelné, a pokud se město zbaví v tomto místě pozemků, připravuje se do budoucna o možnost regenerace centra. V diskusi vyšlo najevo, že zájemce dosud městu nepředložil žádný písemný materiál o svých záměrech, a tak zastupitelstvo nakonec schválilo návrh zastupitele Kvasničky pozemek neprodávat, dokud zájemce nepředloží studii o využití výměníku.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.