Na uzavřené Lišanské ulici se měsíc nic nedělo

Promarněná objížďka

RAKOVNÍK. Jako nepovedený žert vyznívá počínání investora při výstavbě obchodního centra Tesco. Přesně měsíc musely stovky řidičů včetně autobusů MHD objíždět uzavřenou Lišanskou ulici, a při tom sledovat, jak se na stavbě vůbec nic neděje. Od pondělí 30. června je komunikace opět průjezdná. Bohužel, firma dobu uzavírky promarnila a kvůli nevyřízené dokumentaci neprovedla práce, kvůli nimž o uzávěrku žádala. Výkopy tak byly zasypány a silnice opravena, aby se celé martyrium za pár dnů znovu opakovalo.

„Došlo k tomu, že firma pozdě požádala o změnu. Místo kameniny chce pokládat kanalizační potrubí z plastu. Práce zahájili v domnění, že změnu rychle vyřídí. Ale to se jim nepovedlo. Bohužel, uzavírka proběhla, lidi to museli objíždět, takže je nám jasné, že k tomu budou negativní ohlasy,“ obává se Milan Kotál z odboru výstavby.

Nespokojenost s postupem firmy vyjádřil i vedoucí odboru dopravy. „Firma nás zklamala. Uzavírku jsme povolili do 30. června. Jenže pak investor požádal o změnu stavby před dokončením a v současné době vede vodoprávní řízení. Takže nás požádal o prodloužení uzavírky, ale zatím jsme nevyhověli. Chceme, aby nejprve doložil všechna potřebná vyjádření, a pokud uzavírku znovu povolíme, budou muset dodat přesný harmonogram prací a jeho dodržování budeme kontrolovat,“ uvedl vedoucí odboru dopravy František Fröhlich.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.