Prodej Škodovek podle plánu

RAKOVNÍK. Na to, jak se na konci roku prodávala nová auta a zda jsme i v Rakovníku nezavdali příčinu k avizované krizi automobilového průmyslu, jsme se ptali u autorizovaného prodejce vozů Škoda Jaroslava Fišera, spolumajitele společnosti Autostop.

„Prodej vozů Škoda kopíroval vývoj v posledních dvou letech. Svůj roční cíl jsme splnili, přičemž jsme prodali zhruba stejně aut jako předloni. U značky Hyundai jsme plán prodeje dokonce překročili, a to o třicet aut. Očekávaná krize se na konci loňského roku ještě neprojevila. Počítáme s tím, že se odrazí v průběhu letošního roku,“ nezastírá Jaroslav Fišer. „O celosvětové krizi se samozřejmě všude hovoří, takže lidé se přirozeně začínají obávat. Na druhou stranu, život se nezastaví a k současnému životnímu stylu patří a budou patřit nová auta. Lidé je budou kupovat i nadále, ale myslím, že více budou rozvažovat, jaké cesty financování zvolit. Takže dostupnost financování bude stále důležitější. Výrobce již snížil cenu nových vozů a rozvoji automobilismu nahrávají i současné nízké ceny pohonných hmot. Kde zatím vidím velký problém, je oblast prodeje ojetých automobilů. Tam se ceny během několika měsíců doslova propadly, a pokud se jednalo o obchodníky, kteří auta od klientů vykupovali, budou mít problémy,“ míní Jaroslav Fišer. Podle jeho odhadu bude letošní rok pro řadu lidí i firem složitý, na druhou stranu věří, že problémy se během tohoto roku vyřeší a v dalších letech přijde zase obrat v lepšímu.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.