Prodají střechu nad hlavou

RAKOVNÍK. Vůbec poprvé v historii se město vypořádá s občanem, který nesplácí splátky za zakoupený byt tak, že mu nechá v exekuci prodat střechu nad hlavou.

"Jedná se o občana, který má od počátku problémy s placením. Byt stál 166 tisíc korun, občan složil 33 tisíc v hotovosti, zbytek měl splatit do deseti let po třinácti stovkách měsíčně," vysvětluje starosta Zdeněk Nejdl. Občan splácel dva roky, pak ale přestal a město se kvůli dluhu obrátilo na soud. Následující exekuce dlužníkova majetku přinesla do městské pokladny 21 tisíc korun. Ani však pak splátky nepřicházely a město se obrátilo na soud znovu. v současné době zbývá doplatit i s úroky zhruba sto tisíc korun, s tím že 99 tisíc již bylo zaplaceno. Přesto se město rozhodlo domoci se svých peněz prodejem celé nemovitosti, na níž má do doby zaplacení zástavní právo. "Jedná se o byt 1. kategorie o ploše 80 m2, takže si myslím, že by o něj mohl být značný zájem. Je pravděpodobné, že cena z jeho prodeje bude vyšší, než je dlužná částka. Finanční rozdíl po započtení dluhu zůstane bývalému vlastníkovi," vysvětluje starosta.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.