Přepadení „odnesla“ jen skla

MUTĚJOVICE. Zřejmě výhrůžka nebo vyřizování účtů stojí za neobvyklým incidentem, který se odehrál ve středu dopoledne na silnici z Mutějovic na Kounov nedaleko mostu přes potok.

Cizinec, který pobývá na Kladně, jel kolem půl deváté v automobilu Alfa Romeo. Náhle mu cestu zablokovalo vozidlo Mit­subishi a donutilo ho zastavit. Z auta vyskočili tři muži, v rukou měli páčidla a bez ohledu na řidiče, který stále seděl za volantem, jimi začali mlátit do skel. „Poté, co všechna skla rozbili, chtěli znovu usednout do Mitsubishi a odjet, což ale bylo nemožné, protože jim během jejich počínání sjelo do příkopu a v něm uvízlo. Dali se proto na útěk. Řidič ihned zavolal policii, pachatele se ale dopadnout nepodařilo,“ přibližuje mluvčí René Černý.

V pátrání policistům pomáhal i služební pes. Stopy pachatelů vedly po poli a pak znovu na silnici. Bohužel přišla průtrž mračen a po ní už pes stopu nechytil. Dá se však předpokládat, že pachatelé mohli o kus dále nasednout do jiného vozidla a odjet.

„Zřejmě byli všichni cizinci. Jednoho z nich poškozený poznal, měl by se zdržovat na Plzeňsku. Na případu spolupracujeme s kolegy z dalších policejních útvarů,“ říká René Černý. Jelikož řidiči neublížili, šetří policie případ jako trestný čin poškozování cizí věci. Rozbitím skel vznikla škoda za 35 tisíc korun.

Markéta Hartlová

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.