„Komunikace se nelíbí těm, kterým prospěla,“ říká starosta

Překážková dráha z okapů

SENOMATY. Ta tam je doba, kdy řidiči i se zavřenýma očima poznali, že projíždějí Senomaty. Hlučné žulové kostky nahradil asfalt, nové chodníky se zámkovou dlažbou jsou místy rozšířeny na odstavná parkoviště. Při průjezdu obcí nás ale zarazilo, že u některých domů jsou okapové roury svedeny přes chodník na vozovku.

"To je největší ostuda této obce," lamentuje Josef Habásko z domu čp 144. i z jeho a sousedního obydlí vedou přes chodník okapové roury. "Když tudy jde maminka s kočárkem nebo stará paní o holi, musí zdolat tuhle překážku," upozorňuje Habásko. Na náš dotaz, jak k této situaci došlo, pokračuje: "Předpokládali jsme, že voda ze střech bude svedena do kanalizace na povrchovou vodu, která tudy vede. Když se tak stále nedělo, ptali jsme se zástupců firmy, která vozovku stavěla, proč tomu tak není. Odpověděli nám, že to není v projektu," krčí Josef Habásko rameny. Podle něj mají od obce přislíbeno, že v chodníku budou dodatečně udělány žlábky, kterými bude voda ze střech svedena na silnici.

Tuto informaci potvrdil i starosta Senomat. "Nevzhledné roury, které dosud hyzdí chodníky v západní části nové silnice, jsou posledním nedodělkem na této stavbě. Na přelomu října a listopadu budou všechny odstraněny," řekl nám Tomáš Valer. Podle něj byly svody řešeny žlábkem i u původní komunikace a svedení vody ze střech okolních domků přímo do kanalizace na povrchovou vodu nebylo předmětem dotace. Jinými slovy to znamená, že by si občané museli tuto investici uhradit z vlastní kapsy. "Na druhé straně vím, že u většiny obcí na okrese, je voda ze střech svedena přímo na vozovky - dokonce i u policejního ředitelství na rakovnickém náměstí," podotýká Valer.

Na další nešťastné řešení na nové komunikaci, jejíž hodnota včetně kanalizace činí 20 miliónů korun, nás upozornil i Zdeněk Novotný ze Šanova. Všiml si, že lampa veřejného osvětlení a sloup telefonního vedení trčí přímo uprostřed chodníku a lze se jim jen těžko vyhnout. "Připouštím, že některá řešení zvlášť v první etapě výstavby se mohla provést citlivěji, ale po bitvě je každý generál. Mrzí mě, že nová komunikace se líbí většině spoluobčanů, ale paradoxně ne těm, kteří bydlí v jejím sousedství a kterým nejvíc prospěla," dodává starosta závěrem.

Sláva Vaic

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.