Jiří Křikava se 20. června znovu narodil

Přehlédl vlak i signalizaci

RAKOVNÍK. Před třemi týdny jsme vás informovali o štěstí v neštěstí, když dítě přežilo pád z desetimetrové výšky z okna bytového domu. Podobnou životní kliku měl minulé úterý i Jiří Křikava z Rakovníka. Ten pro změnu vyvázl bez jakéhokoliv vážnějšího zranění, když vystoupil z auta po srážce s osobním vlakem na železničním přejezdu v Kuštově ulici.

K místu dopravní nehody jsme přijeli v 8 hodin 5 minut, tedy jen chvíli poté, co sanitka odvezla řidiče do nemocnice. Na místě byl vidět už jen totálně zdemolovaný Peugeot 307 a zhruba padesát metrů za přejezdem odstavená vlaková souprava. "Seděl jsem ve vagóně vpředu, a jak se blížíme k přejezdu, vidím, jak se na náš řítí auto. Hned mě napadlo, že to nemůže ubrzdit, a taky ne. Vlak s autem se potkaly v plné rychlosti, nárazník směřoval na boční okénko, takže to vypadalo strašlivě. Vlak naštěstí auto odmrštil, což bylo docela štěstí. Kdybychom ho hrnuli před sebou, mohlo to dopadnout hůř," řekl nám jeden z cestujících. Zároveň poznamenal, že velké štěstí měli i chodci, kteří čekali před přejezdem. "Kdyby stáli blíž, mohli být odmrštěným vozidlem zachyceni," dodal pasažér. Řidič podle očitých svědků po nehodě normálně vystoupil z auta, hodně mu zřejmě pomohly i airbagy, a odjel sanitkou na vyšetření do nemocnice. Na místě mezitím zasahovala policie a vyšetřovací orgány Českých drah. "Auto urazilo na motoráku brzdič, takže se zastavovalo pomocí ruční brzdy, a proto souprava dojela takhle daleko. Škoda bude kolem 30 tisíc korun," řekl nám Karel Pavlíček z železniční stanice Rakovník. Pro cestující na trati Rakovník - Lovosice byla přistavena náhradní autobusová přeprava, stejná opatření byla nutná i z druhé strany, kde uvízl na trati rychlík do Českých Budějovic.

Krátce před devátou hodinou na místo přijíždí odtahové vozidlo ÚMK Rakovník. Po skončení vyšetřování ze strany Policie i ČD zvedá vrak pomocí speciální výsuvné ruky do výšky a nakládá na plochu. V tu chvíli se vrací na místo i řidič Jiří Křikava. Má znehybněnou levou ruku a rameno, jinak si bez jakékoliv oděrky prohlíží rozsah škody. Na naši otázku, jak mohl přehlédnout vlak, odpovídá: "Pospíchal jsem se zpožděním na obchodní jednání, takže jsem byl v duchu úplně mimo, vůbec jsem si nevšiml, že jsem na přejezdu. Neviděl jsem ani světla, ani vlak. Až najednou strašná rána," vysvětluje řidič, který se v úterý 20. června znovu narodil. Škoda na vozidle za zhruba 300 tisíc korun se tak jeví jako zcela banální.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.