Předčasné volby nedopustí

RAKOVNÍK. Lídr sociální demokracie a člen zastupitelstva Marcel Chládek svolal minulý týden tiskovou konferenci, aby se vyslovil k některým událostem ze života města Rakovníka.

Nejprve se vyjádřil k soudní žalobě na starostu Zdeňka Nejdla. „Samozřejmě, že ctíme presumpci neviny, ale domníváme se, že jakmile by soud starostu odsoudil, neměl by nadále zůstávat ve funkci. A pokud ODS nenašla vhodného kandidáta na místostarostu, dá se předpokládat, že by se jí to nepodařilo ani na post hlavy města. Proto jsme v případě takové situace připraveni nabídnout pomocnou ruku. Myslím, že bychom společně měli najít řešení, abychom město nehnali do předčasných voleb,“ upozorňuje.

Marcel Chládek se vyjádřil i k situaci v městské firmě ÚMK. „Sešel jsem se s panem Gašpárkem, který mě požádal o schůzku, takže znám i jeho stanovisko. Překvapuje mě, že ho rada odvolala, aniž ho kdy upozornila na chyby nebo mu vyjádřila svoji nespokojenost. Také se domnívám, že odpovědnost za chod firmy nenesl jen jednatel, ale i valná hromada a dozorčí rada, což jsou v tomto případě členové rady. Problémy, které odhalil audit, se měly řešit podstatně dříve,“ míní Chládek.

V závěru se vyjádřil pochvalně k rychlosti, s jakým se vedení města postavilo k opravám chodníků v ulici Na Sekyře. „Těší mě, že moje kritika padla na úrodnou půdu. Jen bych asi volil jiný povrch, než asfalt, protože se mi na chodník nezdá vhodný. Již jsme zahájili také jednání o opravě chodníku na Nábřeží T. G. M., který považuji za jeden z nejhorších ve městě,“ uvedl člen zastupitelstva.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.