Před smrtí jela v policejním autě

NOVÉ STRAŠECÍ. Případ dvaasedmdesátileté ženy, která v pátek 11. května zemřela pod koly osobního auta na silnici mezi Strašecím a Slovankou, měl podivnou předehru. Starší paní seděla ještě několik okamžiků před smrtí na služebně Městské policie v Novém Strašecí a dokonce i ve služebním autě. Strážníci ji totiž přivezli na Slovanku a vysadili jen několik stovek metrů od místa tragické nehody.

"Je to skutečně tak, jak říkáte. Paní je ze Stochova a měla přítele na sídlišti v Novém Strašecí. Ale nepohodli se, což už se stalo opakovaně, a paní dělala hluk, rušila noční klid, dokonce se při tom poranila. Naše hlídka, která byla na místo přivolána, ji odvezla na služebnu a ošetřila drobnou oděrku. Ona stále vyváděla, že už v Novém Staršecí nechce být, tak jsme ji chtěli odvézt na nádraží, ale ona trvala na tom, že chce pryč okamžitě, takže ji hlídka nakonec odvezla až na Stochov, ale nikoliv na hlavní silnici, ale směrem k nádraží. Domů to měla asi sto metrů," popisuje velitel městské policie Martin Novák. Podle chování dotyčné nevylučuje, že paní mohla být pod vlivem alkoholu. Co se dělo po odjezdu hlídky, se už můžeme jen domnívat. Faktem zůstává, že se žena vydala pěšky znovu směrem na Nové Strašecí, kdy ji zhruba ve 22.30 hodin srazilo auto při přecházení vozovky z levé strany na pravou. Nabízí se otázka, zda by v dané chvíli nebyla pro ženu menším zlem záchytka, než vysazení v místě bydliště. "To je velmi složité hodnotit. Nejbližší záchytka je v Praze nebo Příbrami. A pokud se tam policejní hlídka vydá, je na několik hodin nedostupná pro další, mnohdy daleko naléhavější případy. Těžko to hodnotit," řekl nám k případu tiskový mluvčí Policie ČR René Černý.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.