Pracovní úraz v dole

RAKOVNÍK (ps, peg). Ve středu 28. května kolem 7 hodin 22 minut bylo z dolu závodu Rako Lupky, s. r. o., hlášeno vážné poranění hlavy. Úraz utrpěl pětadvacetiletý pracovník na ranní směně, cca 95 metrů pod zemí. Nešlo ale o žádný zával. „Zaměstnanec při práci vstoupil mezi důlní vozíky ve chvíli, kdy podle bezpečnostního předpisu ještě neměl. Při pohybu vozíků byl zraněn na hlavě,“ říká policejní mluvčí René Černý.

Spolupracovníci ho vlastními silami vyvezli na povrch, kde již čekala záchranná služba, které si zraněného převzalo a ošetřilo. Pak sanita zraněného převezla před vrátnici, kde byl přeložen na nosítka a šest mužů, převážně hasičů a zdravotníků, zraněného naložilo do vrtulníku. Museli přitom překonat terénní překážky, protože vrtulník stál na poli vedle silnice. Poraněný pracovník po ošetření komunikoval a zvedal hlavu. Krátce po osmé hodině se vrtulník vznesl a odletěl směrem ku Praze. „Po transportu do nemocnice prodělal okamžitě operaci a nyní se nachází mimo ohrožení života,“ říká René Černý. Pracovní úraz šetří kromě Policie ČR také báňský úřad.

„Byli jsme velice mile překvapeni perfektní souhrou záchranného systému. Záchranná služba přijela velmi brzo, krátce po něm policie i hasiči a také vrtulník byl na místě dřív, než záchranná služba ukončila svůj zákrok. Takže absolutně žádné čekání, všechno fungovalo naprosto hladce a rychle. Chtěli bychom záchranářům za svého kolegu poděkovat,“ uvedl za vedení firmy Pavel Soukup, který byl na místě po celou dobu přítomen.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.