Pozvali zástupce města do vinárny

RAKOVNÍK (ps). Obchodníci z Husova náměstí a přilehlých ulic se krátce po zastupitelstvu pokusili ještě jednou ovlivnit představitele města. Starostu Zdeňka Nejdla a členy zastupitelstva Michala Volfa a Miloslava Kubínka pozvali na 18. ledna do vinárny u Černého Orla. Zde zopakovali své argumenty proti prodeji městských pozemků určených pro výstavbu nákupního centra.

"Oslovila nás paní Tošnarová. Za stranu podnikatelů přišlo kolem dvaceti lidí. Měl jsem dojem, že nás chtěli seznámit s problémy, které v současné době mají, a naznačit, jaké další komplikace by jim mohl přinést v pořadí šestý market," popisuje účel setkání starosta Zdeněk Nejdl. Podle jeho slov zazněla také otázka, zda město skutečně tak nutně potřebuje peníze z prodeje pozemků. "Podnikatelé hovořili i o dopadech, které by výstavba marketu mohla pro město mít. Podle jejich názoru se budou zavírat další obchody, majitelům objektů budou chybět peníze na údržbu a nebude se dostávat peněz ani na podporu malých sportů a kulturních akcí. Řeč přišla i na závoru, která je podle živnostníků psychologickou bariérou a odrazuje občany od návštěvy náměstí. Lepší by podle názoru podnikatelů byly parkovací automaty. Pan Kubínek na to reagoval názorem, že většina občanů, které zná, by naopak výstavbu dalšího nákupního centra uvítala. Michal Volf zase poukázal na fakt, že pokud pozemek neprodá město, koupí ho firma od soukromého vlastníka a market stejně vznikne," popisuje Nejdl. Podle starosty se podnikatelé snaží, aby se jejich poměry dále nezhoršovaly. Nejdl se však domnívá, že další market na periférii města by situaci v centru komplikovat nemusel.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.