Letošní prázdniny byly skoupé na teplé počasí

Pouze 8 dnů se lidé koupali

RAKOVNÍK. Prázdniny jsou za námi a teplé dny, které lidé mohli spojit s návštěvou koupališť, by se daly spočítat na prstech obou rukou. Z evidence návštěv Tyršova koupaliště vyplývá, že ke koupání byl areál během prázdnin využit jen osmkrát.

„Máme ověřeno, že lidé přijdou na koupaliště jen tehdy, když je několik dní za sebou horké počasí a teploty kolem 28 stupňů. Jakmile je hezky jenom jeden den, nestačí to,“ sděluje zajímavou zkušenost ředitel ÚMK Tomáš Bican. Prázdninová statistika mu dává plně za pravdu. První vlna teplého počasí přišla hned zkraje. 1. července se přišlo vykoupat 75 dospělých a 59 dětí, 2. července 124 dospělých a 101 dětí a do třetice 3. července 66 dospělých a 45 dětí. Pak více jak tři týdny zelo koupaliště prázdnotou a situace se zlepšila opět až na konci měsíce. Lidé pak využívali koupaliště opět od 25. července do 1. srpna. Rekordním dnem pak byl 29. červenec, kdy přišlo 188 dospělých a 142 dětí. A padl také rekord v tržbách, který dosáhl 12 600?Kč. V průměru se však denní tržby pohybovaly kolem 6 až 7 tisíc Kč. „Když za den utržíme 10 tisíc, považujeme to za úspěch,“ dodává Tomáš Bican. Srpen pak byl ještě zoufalejší než červenec. „Kromě několika dnů na začátku měsíce jsme pak už neměli žádné takové tržby, aby se vůbec vyplatilo mít otevřenou pokladnu a platit plavčíka. Celkově tedy hodně slabá sezóna,“ uzavírá Tomáš Bican.

Městský bazén na Nábřeží Dr. Beneše mívá oproti Tyršovu koupališti zpravidla trojnásobnou návštěvnost. Ve dnech, kdy počet návštěvníků Tyršáku přesahoval stovku, v městském bazénu počítali plavce v řádu pěti set. Také zde drží rekord úterý 29. červenec, kdy si cestu do městského bazénu našlo 636 lidí. „Letošní návštěvnost je zhruba na loňské úrovni,“ srovnává vedoucí bazénu Pavel Kumpa. Podle něj přišlo letos stejně jako vloni za dva měsíce téměř 16 tisíc lidí. „To jsme měli v roce 2003 za srpen, ale to byl tehdy rekordní měsíc s 13 tropickými dny za sebou. Vůbec největší denní rekord v historii bazénu se váže taktéž k toku 2003, kdy si za jeden den krátilo čas koupáním 1280 lidí,“ vzpomíná Pavel Kumpa. K vyšší návštěvnosti bazénu by podle něj pomohly vodní atrakce pro děti, ale zároveň si uvědomuje, že taková investice zatím není na pořadu dne. „Do čtyř let bude potřeba provést kompletní renovace budov. Takže se dá očekávat, že na nic jiného peníze nezbudou,“ míní šéf bazénu. Zároveň si ale nemyslí, že by jeho zařízení nějak výrazně ubývalo klientů z toho důvodu, že by jezdili za atrakcemi do jiných měst. „Naše klientela je poměrně stabilní a konzervativní. Navíc návštěva bazénu s trakcemi je velmi drahá a rodina musí počítat s náklady kolem 1000?Kč. U nás rodina vystačí na celý den s 250 korunami,“ porovnává Pavel Kumpa.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.