Potok znečistil kaolín

RAKOVNÍK. Na soutoku Černého a Rakovnického potoka se v uplynulém týdnu objevil mléčně bílý pruh. Na místo dorazili hasiči a policie. Původcem znečištění vody se ukázal závod RAKO 2. sídlící nedaleko proti proudu.

"V úterý 13. února došlo v závodě RAKO 2 v důsledku předešlého deště k odplavení nerozpuštěných kaolínových a jílových hmot do dešťové kanalizace a následně do Černého potoka. Ohniskem úniku byl prostor meziskladu pro surové výlisky z výroby. Okamžitě po zjištění bylo zahájeno odčerpávání znečištěné vody a Černý potok byl přehrazen pytli s pískem. Zároveň byla celá událost oznámena vodohospodářskému orgánu MÚ Rakovník. Při kolizi nedošlo k žádnému ohrožení obyvatel Rakovníka. Uniklé kaolinové a jílové hmoty nejsou nebezpečné pro životní prostředí," sdělila ke znečištění Jana Šlefrová z firmy Lasselsberger.

Jestli je znečištění nebezpečné pro ryby v potoce, jsme zjišťovali i na odboru životního prostředí v Rakovníku. "Celý případ šetříme, ale už teď mohu říct, že se nejedná o ekologickou havárii. Původce znečištění s námi spolupracuje a dělá opatření, aby se něco podobného neopakovalo. I když není znečištěné ani zdaleka tak nebezpečné, jako při nedávném případu s Rakonou, dostane podnik pokutu. Vzhledem k tomu, že je zima, nemělo by dojít ke kyslíkovému deficitu a postižení ryb v potoce," řekla nám vedoucí odboru Alena Škoudlínová.

Sláva Vaic

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.