Na zdivočelé brigádníky byla nasazena speciální jednotka

Pořezaný přišel s květinou

KNĚŽEVES. Vypadá to, že pracovníci pro sezónní práce v zemědělství se stávají prokletím hostitelských obcí. Ještě neutichly dozvuky brigádnické potyčky v Senomatech a je tu další incident. Tentokrát se krvavá mela odehrála v restauraci Na Růžku v Kněževsi a podle očitých svědků si nikterak nezadala se rvačkou z kultovního trháku Limonádový Joe. Dohru měla řež na družstevní ubytovně. Na rozdíl od Senomat se přímými aktéry maléru nestali samotní vesničané.

„Že došlo v restauraci k napadení mezi skupinou brigádníků, bylo na linku 158 ohlášeno ve 21.13 hodin. Při rvačce utrpěl devatenáctiletý mladík z Rakovnicka řezné poranění,“ uvádí k incidentu tiskový mluvčí policie René Černý.

Podle servírky restaurace Na Růžku plynula večerní služba jako každá jiná. Starousedlíci seděli v odděleném salónku a sledovali v TV fotbalový přenos. V lokále seděly dvě party brigádníků. „Okolo jednadvacáté hodiny jsem od skupiny vzdálenější od baru zaslechla křik a následně se strhla rvačka. Z kuchyně jsem přivolala hostinského pana Malafu, který se pokusil výtržníky rozehnat. Současně jsem zavolala na linku 158 policii,“ popisuje okolnosti Denisa Neužilová. Krátce poté, co se na hrdle jednoho z mladíků objevila krev, část účastníků rvačky opustila lokál. „Pan Malafa zavolal ARO, které tu bylo do 5 minut, a pořezaného mladíka odvezlo do nemocnice. Policejní auto přijelo až po odjezdu sanitky a policisté se ani nešli podívat dovnitř, i když mezitím všichni rváči už restauraci opustili. To mě překvapilo. Myslela jsem, že nás přijeli ochránit. Do lokálu přišla kriminálka až ve 23.30, když už jsem odcházela domů a pozůstatky rvačky byly z větší části uklizeny. Pak mě tu dvě hodiny vyslýchali,“ dodává Denisa. Mladík byl pořezán sklem z půllitru a sklo bylo rozbité po celém lokále. „Zraněný byl hospitalizován v rakovnické nemocnici. Řezné poranění jej neohrožovalo na životě,“ doplňuje René Černý. Druhý den se ošetřený muž přišel servírce omluvit s květinou v ruce.

Z restaurace Na Růžku se vyřizování účtů přesunulo na brigádnickou ubytovnu v rohu kněževeského náměstí. „Měli jsme strach, byly slyšet rány a křik. Okolo ubytovny chodil chlapík se sekyrou v ruce a hulákal, že někomu useká ruce. Nakonec sekyrou třísknul do okna,“ popisují osudové okamžiky lidé ze sousedství ubytovny. Podle nich přijelo první policejní auto okolo půl desáté. „Obávali se zasáhnout a přivolávali další a další posily. Nakonec tu byli i psi a celkem osm aut s policisty nejen z Rakovníka a Hořesedel, ale i z Kladna a Slaného,“ popisuje muž, který se mezi policisty pohyboval.

„Hlídky nemohly okamžitě zasáhnout, neboť brigádníci zabarikádovali dveře ubytovny. Nereagovali ani na výzvy k otevření objektu. Proto byla z Kladna přivolána pořádková jednotka,“ vysvětluje tiskový mluvčí. Teprve po jejím příjezdu byla učiněna přítrž divokému řádění brigádníků, kteří ubytovnu nakonec dobrovolně zpřístupnili a šest hlavní aktérů bylo předvedeno k výslechu. „Při kontrole totožnosti ubytovaných byl zajištěn i šestnáctiletý mladistvý, který je pohřešovaný na Slovensku,“ uzavírá René Černý.

Markéta Polívková, Sláva Vaic

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.