„Popraví“ rakovnická ODS Tlustého?

RAKOVNÍK. Pozornost celostátních sdělovacích prostředků se tento týden upíná na rakovnickou organizaci ODS. Zhruba čtyřicítka místních občanských demokratů má ve svých rukou další osud zakládajícího člena ODS Vlastimila Tlustého. Za úlohu „provokatéra“ nasazeného novináři proti stranickému kolegovi Moravovi mu totiž hrozí vyloučení ze strany.

Vlastimil Tlustý sice bydlí ve Slaném, nicméně je již od 90. let členem místní organizace ODS v Rakovníku. Právě straničtí kolegové by teď měli rozhodnout o jeho dalším působení ve straně. „V úterý 16. září se sejde oblastní (okresní) rada za přítomností pana Tlustého a zřejmě i někoho z vedení ODS. Chceme poslance vyslechnout, zjistit jeho pohled na celou kauzu a slyšet i názor vedení strany. Pak zřejmě oblastní sněm přijme nějaké doporučení pro místní organizaci a následně svoláme místní sněm. Já osobně, podle toho, co o věci vím ze sdělovacích prostředků, nevylučuji, že budeme hlasovat o vyloučení ze strany,“ naznačil další vývoj situace Zdeněk Nejdl, předseda rakovnické organizace. Podobný názor mají i další rakovničtí občanští demokraté. „Vždycky jsem pana Tlustého uznával, ale v poslední době mám dojem, že se mu to všechno nějak vymklo z rukou. V případě Moravy jednoznačně ODS poškodil a doufám, že chybu uzná a sám ze strany vystoupí,“ míní Michal Volf. Podobně to vidí i Jaromír Tupý. „Pan Tlustý je jeden z nejpracovitějších lidí v ODS a pro Rakovník toho v minulosti dost udělal. Bohužel, v případě poslance Moravy stranu poškodil. Na tom se shoduje většina lidí z ODS, takže hovořit o vyloučení ze strany je asi na místě,“ hodnotí Tupý.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.