Pomoc při vstupu do života

NOVÉ STRAŠECÍ (bed). Jednatelka občanského sdružení Klub přátel dětí dětských domovů se sídlem v Novém Strašecí Jarmila Dolejšková se obrátila na radu města s žádostí o odkoupení městského bytu č. 970/11 v domě čp. 970 v Křivoklátské ulici.

"Uvedené občanské sdružení má v rámci svého sociálního projektu bydlení pro děti z dětských domovů možnost pořídit byt, který by byl majetkem sdružení, a to by mohlo tento byt pronajímat již adaptovaným svěřencům - klientům z Domu na půli cesty," vysvětlil starosta města Jakub Kleindienst. Podle stanov sdružení musí klienti, kteří jsou již všestranně připraveni pro samostatný život, byt v Domě na půli cesty opustit, aby se uvolnilo místo i pro další potřebné mladistvé z dětských domovů. Pokud by sdružení získalo byt, který bude jeho majetkem, bude mít možnost ho pronajímat svým odchovancům a být jim tak nápomocno v jejich plné integraci do občanského života.

Radní žádost Jarmily Dolejškové projednali a navrhli zastupitelstvu města výše zmíněný byt odprodat za kupní cenu 700 tisíc korun s podmínkou, že občanské sdružení uhradí také náklady spojené s návrhem na vklad do katastru.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.