Policisté měli připomínky

RAKOVNÍK. Jedním z důvodů, proč ještě nejsou v Rakovníku nainstalovány nové výlepové plochy, byly připomínky Dopravního inspektorátu Policie ČR k umístění některých z nich. "Dnes už je situace prakticky vyřešená, protože policie zredukovala své námitky pouze na jedno jediné místo - na výlepovou plochu proti soudu. Policisté se obávají, že by zde mohla tabule odpoutávat pozornost řidičů a ohrožovat tak bezpečnost dopravy," vysvětlil příčinu zdržení rakovnický starosta Zdeněk Nejdl.

Město proto oslovilo firmu Rengl, která zvítězila ve výběrovém řízení, aby na připomínku policie reagovala, což se stalo. "Máme informace od firmy Rengl, že jakmile dostane povolení, aby mohla plochy vybudovat, je schopná je do týdne instalovat a zahájit jejich provoz. Má již zajištěno kontaktní místo i lepiče, který bude výlep provádět," doplnil starosta Nejdl a dodal, že město jednalo s bývalým provozovatelem výlepu Pavlem Štěpánkem a snažilo se dohodou vyřešit odstranění stávajících výlepových ploch, které jsou jeho majetkem. "Pokud nedojde k odstranění ploch po dohodě, budeme muset řešit tento problém právní cestou. Mrzí nás, že pan Štěpánek zareagoval tak kategoricky, mohl s výlepem klidně pokračovat do doby, než budou nainstalovány nové výlepové plochy," podotkl Zdeněk Nejdl.

Podle jeho slov dala rada při výběrovém řízení přednost firmě Rengl proto, že nabídla vybudování nových výlepových ploch, které budou vkusnější než ty stávající a bude jich víc. "Pan Štěpánek měl šanci svoji nabídku doplnit, ale neučinil tak, takže jsme se přiklonili k nabídce, která se nám zdála lepší," dodal rakovnický starosta.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.