Pohotovosti (nejspíš) o nedělích

RAKOVNÍK. Jednání náměstka Středočeského kraje a senátora Marcela Chládka s představiteli Okresního sdružení lékárníků by mohlo v dohledné době přinést své ovoce. „Problém jsme rozdělili na dvě části. Dohodli jsme se, že zatím nebudeme řešit poplatky, dokud nebude jasná legislativní podpora pro jejich zrušení. A tak jsme jednali pouze o zřízení nedělních lékárenských pohotovostí,“ řekl Marcel Chládek.

Podle jeho slov by měly být v Rakovníku drženy lékárenské pohotovosti o nedělích v časovém prostoru čtyř až šesti hodin uprostřed dne. Pohotovosti by držely pouze rakovnické lékárny, které by se v nich střídaly. „Rakovník leží uprostřed okresu a dojezdnost do města je zhruba ze všech stran okresu stejná. Proto jsme neuvažovali o tom, že by pohotovosti držely také lékárny v Jesenici nebo v Křivoklátě,“ vysvětlil Chládek.

Předsedkyně Okresního sdružení lékárníků Darina Svobodová tuto informaci upřesnila, že nedělní pohotovosti by měly držet i obě novostrašecké lékárny. Každá lékárna bude mít na svých dveřích vyvěšený rozpis, ve které dny a hodiny bude pohotovost držet.

Oba subjekty se rámcově shodly i na financování pohotovostí. „Dohodli jsme se, že lékárníci ponesou zhruba jednu třetinu nákladů, na pokrytí zbývajících dvou třetin nákladů by mělo přispět město Rakovník a Středočeský kraj. O konkrétních částkách jsme prozatím nemluvili,“ uvedla Darina Svobodová.

„Rakovnická ODS se už v březnu usnesla, že zřízení lékárenských pohotovostí vítá a doporučila svým radním a zastupitelům, aby návrh na jejich částečnou úhradu podpořili. V radě města, ani v zastupitelstvu však zatím tato otázka nebyla projednávána,“ doplnil starosta města Rakovníka Zdeněk Nejdl.

Podle slov Dariny Svobodové jsou lékárny připraveny „spustit“ nedělní pohotovosti do dvou měsíců, v případě rychlé dohody o úhradě nákladů i dříve.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.