Pohotovosti lékáren dohodnuty

RAKOVNÍK. Minulý čtvrtek se náměstek středočeského hejtmana Marcel Chládek setkal se zástupci rakovnických lékárníků. Na krajské půdě se dohodli na společném postupu při zajišťování lékárenské služby o víkendech, a to za finanční spoluúčasti města.

„Vše je ještě potřeba projednat s panem starostou a poté v městské radě. Pokud se s městem dohodneme na slibované finanční pomoci, měla by služba fungovat o sobotách a nedělích, vždy minimálně čtyři až šest hodin denně v časovém rozpětí od 10 do 14 hodin. Střídat by se mělo pět rakovnických lékáren, měsíční rozpis služeb bude vyvěšen přímo na provozovnách a mohl by vycházet i v týdeníku Raport,“ míní Chládek.

Podobnou cestou by chtěl Marcel Chládek pomoci také se zřízením zubařské pohotovosti. „Zatím jednám se stomatologickou komorou. Zájem tu je možná i z toho důvodu, že zubaři byli vyzváni, aby jezdili sloužit pohotovosti do Kladna. Pokud by se střídali o služby v Rakovníku, byli z takové služby vyvázáni,“ uvažuje náměstek. Zatímco lékárny by mohly začít sloužit víkendy do třech týdnů, zřízení zubařské pohotovosti bude během na delší trať. Co se týče uvažovaného zřízení krajské výdejny léků v Rakovníku, náměstek hejtmana zatím záměr odsunuje. Pád vlády prý totiž mění situaci a dá se očekávat, že regulační poplatky budou zrušeny celoplošně.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.