S dírou v břiše musela odjet řešit alimenty, k lékaři se dostala až za 24 hodin

Pobodal svou družku

RAKOVNÍK. Celý den musela devětadvacetiletá žena z Rakovníka chodit s bodnou ranou v břiše. Teprve po čtyřiadvaceti hodinách vyhledala lékařské ošetření. Policisté se v nemocnici dozvěděli, že ji bodl její o sedm let starší přítel.

Incidentem, který policisté nejprve šetřili jako trestný čin ublížení na zdraví a později ho překvalifikovali na pokus o vraždu, patrně vyvrcholil spor ohledně alimentů. Kvůli vyřešení dávek výživného totiž musela žena s dírou v břiše odjet s přítelem na Kladensko.

O zraněné ženě se policisté dozvěděli od personálu chirurgického oddělení, kam ji ve čtvrtek ve 12.25 přijali. „Pacientka měla bodné zranění v horní části břicha. Do nemocnice vyjela výjezdová skupina okresního ředitelství a příslušníci rakovnického obvodního oddělení. Při výslechu napadené zjistili, že ke zranění došlo již 30. dubna v 8.20 hodin. Po slovní rozepři ji v bytě napadl šestatřicetiletý přítel z Rakovníka. Obviněný vzal v kuchyni nůž a bodl ji do břicha,“ přibližuje René Černý.

Poté, aniž by ženě umožnil vyhledat lékařskou pomoc, ji donutil s ním odjet na Kladensko. Cestou domů se zbavil nože tím, že ho hodil do jednoho z rybníků. Zraněná se dostala k lékaři až za 24 hodin po bodnutí. Na chirurgickém oddělení ji ihned operovali. „Je mimo ohrožení života. Nůž jí způsobil ránu hlubokou 10?cm a lehce zasáhl i vnitřní orgány v dutině břišní,“ dodává René Černý.

Pachatel byl zadržen a umístěn do policejní cely. Poté, co byl případ překvalifikován na pokus o vraždu, si ho převzali krajští kriminalisté. „Po sdělení obvinění byl útočník převezen do vazební věznice v Praze. Za pokus o vraždu je trestní sazba minimálně 10 až 15 let,“ uzavírá policejní mluvčí.

Markéta Polívková

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.