Z nemocnice odchází 4 lékaři, mezi nimi i náměstek

Po Stehlíkovi končí i Semerádt

RAKOVNÍK. Rakovnická nemocnice zůstává i po přechodu do soukromých rukou ostře sledovaným objektem. Minulý týden se ve zdravotnických kruzích hovořilo o odchodu dalších čtyř lékařů v čele s náměstkem ředitele a primářem gynekologicko porodnického oddělení Tomášem Semerádtem. Všechny odchody nám potvrdil i tiskový mluvčí společnosti Privamed Helthia. Jedná se prý o zcela běžné personální změny, které se nijak neodrazí na kvalitě poskytované péče.

K 31. červenci podal výpověď bez udání důvodu náměstek ředitele a primář gynekologicko porodnického oddělení Tomáš Semerádt. "Moje představa o fungování zařízení se liší od představy stávajícího vedení. Nenašli jsme společnou řeč," řekl nám přímo odstupující primář. "Panu Semerádtovi sdělil jednatel společnosti, že se ním i nadále počítá na funkci primáře, ale nikoli na pozici náměstka, kam si jednatel hledá někoho jiného. Pan Semerádt následně podal výpověď z pracovního poměru. Během dvou měsíců výpovědní lhůty budeme hledat nového primáře i osobu na post náměstka," sdělil tiskový mluvčí nemocnice David Hrdina.

Jak dále uvedl, další odchod se týká MUDr. Jiřího Chrastného, který se hodlá přihlásit do výběrového řízení na poskytovatele soukromé urologické ambulance. Dále odchází z chirurgie MUDr. Lubor Šimek, který svůj odchod plánoval již delší dobu, podobně jako mladý lékař MUDr. Ondřej Měšťák. "Odchody těchto lékařů nemají souvislost s novým majitelem nemocnice. Personální otázky jsou pro jednatele společnosti prioritou. Bez ohledu na odchod zmiňovaných lékařů již byli oslovováni i další odborníci s cílem zvýšit úroveň poskytované péče," dodal tiskový mluvčí.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.