Po Romanu Fenclovi
se stále pátrá

PUSTOVĚTY. Zatím bezvýsledné je pátrání po jednatřicetiletém Romanu Fenclovi z Pustovět. Mladý muž se pohřešuje od 1. srpna, kdy dopoledne odjel na jízdním kole z domova pracovat na pole. Zatímco jeho kolo bylo nalezeno u pole, po muži se slehla zem.

Podle výpovědi jeho otce prý Roman Fencl trpí depresivními náladami. z domova odešel již několikrát, ale vždy se sám ozval, nebo se mu otec dovolal na mobilní telefon. Tentokráte však jeho syn mobil vypnul a ani nikomu neoznámil, kde se nachází.

Obavy o Romanův život a zdraví již 1. srpna vedly rodiče k tomu, aby se obrátili na policii. Policisté ještě ten den vpodvečer zahájili pátrací akci v okolí Pustovět. Muže nenašel ani vrtulník s termovizí. Druhý den se v pátrání pokračovalo. Desítky policistů a služební psi tentokráte pročesávali mnohem rozsáhlejší území. Hledali v křivoklátských lesích, u přehrady Klíčava a v lánské oboře. Tato místa byla upřednostněna z důvodu, že k nim měl Roman, podle vyjádření rodiny, vřelý vztah.

"Minulý týden byli do pátrání zapojeni i potápěči. Prohledávali dno přehrady Klíčava, neboť jsme museli prověřit i možnost, že se hledaný muž utopil. Ani toto pátrání však nepřineslo žádný výsledek. Proto se opět obracíme na veřejnost. Jakékoli informace o Romanu Fenclovi, po němž je vyhlášeno celostátní pátrání, nám lidé mohou sdělit na linku 158 nebo na kteroukoli policejní služebnu," říká rakovnický policejní mluvčí René Černý.

Roman Fencl je 190 cm vysoký, má štíhlou postavu, tmavě hnědé krátce střižené vlasy a hnědé oči. z domova odešel oblečený do zelených pracovních kalhot s laclem, šedomodré flanelové košile, teplé koženkové bundy a sportovních bot značky Prestige.

Markéta Polívková

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.