Město má kvůli dotaci vytvořit pět pracovních míst

Platit za vjezd na dopravní terminál?

RAKOVNÍK. Město Rakovník těsně před dokončením rekonstrukce autobusového nádraží řeší problém, jak splnit jednu z podmínek pro přidělení evropské dotace. Kvůli povinnosti vytvořit v rámci projektu pět pracovních míst uvažuje o zpoplatnění vjezdu do nového areálu.

"Ve smlouvě jsme se zavázali, že společně s rekonstrukcí vytvoříme a po dobu pěti let udržíme pět nových pracovních míst. To ale není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Pokud se nám to nepodaří, mohli bychom o dotaci přijít. Proto se v současné době zabýváme myšlenkou, vybírat od dopravců nějakou částku za vjezd do areálu. Právě z těchto peněz bychom mohli financovat místa, která máme vytvořit", vysvětluje Zdeněk Nejdl.

Vedení města zatím zjišťuje, jak jsou na tom s provozováním autobusových nádraží v okolních městech. "Dotazovali jsme se v Kladně, Berouně, Slaném, Chomutově a všude se za vjezd nebo výjezd platí. Poplatky se pohybují od 5 do 80 Kč za jeden autobus," popisuje Luděk Štíbr. Nejjednodušší a z hlediska případné kontroly nejprůhlednější možností je, aby místa vytvořilo přímo město nebo jeho firma ÚMK. Další variantou je vznik pracovních míst v soukromé firmě, která by si mohla vzít celý areál do nájmu a provozovat jej jako celek. "Pracovní místa by se mohla týkat údržby či ostrahy areálu, mohla by mít spojitost i monitorováním areálu prostřednictvím kamer," naznačuje starosta.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.