Plameny zničily úrodu za 200 tisíc

RAKOVNICKO (peg). Horké dny minulého týdne nahrávaly požárům. Největší, který si vyžádal škodu za 200 tisíc korun, vypukl ve čtvrtek na poli za Petrovicemi směrem na Zavidov.

„Požár nám byl nahlášen ve 14.10 hodin. Na místo vyjely jednotky z Kněževsi, Čisté a profesionální hasiči z Rakovníka. S likvidací plamenů, které se šířily po neposekané úrodě, hodně pomohli i zemědělci. Už v půl třetí měli oborané celé požářiště, čímž se zamezilo dalšímu šíření požáru. Uchránit se tedy podařilo úrodu za 800 tisíc korun,“ říká mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková. Na poli sklízela petrovická zemědělská společnost Agrospol jarní ječmen a pšenici. Podle vyšetřovatele hasičů požár zavinila technická závada na kombajnu.

„Měli jsme i jeden kuriózní výjezd. Ve středu po páté večer nám oznámil svědek, že vidí kouř, který jde od pole nad les. Když však na místo vyjeli hasiči z Křivoklátu a Zbečna, zjistili, že na poli orá traktor a víří se za ním prach ze suché hlíny. Z dálky to vypadalo jako kouř,“ doplňuje mluvčí.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.