Na trh vstupuje dvanáctistupňový černý Bakalář

Pivovar změnil majitele

RAKOVNÍK. Jak jsme si minulý týden ověřili přímo v areálu, fámy o ukončení výroby v rakovnickém pivovaru, které se začaly šířit městem, se nezakládají na pravdě. Naopak. Pivovar má nového majitele, který vyrovnal veškeré pohledávky a investuje jak do výroby tak především do oblasti obchodu a propagace. Od minulého týdnu je na trhu dvanáctistupňové černé pivo, připraveny jsou nové etikety, světelné reklamy a další novinky. Právě o nich jsme hovořili s novým předsedou představenstva a generálním ředitelem akciové společnosti Czech Brewery - Rakovník Ivanem Tsarkovem.

"V neděli letíme do Soči na největší ruský veletrh piva, takže nás omluvte, že je tu trochu větší cvrkot," řekla nám na úvod Soňa Schwendtová, která se vrátila do pivovaru na pozici vedoucí obchodního oddělení. Během rozhovoru s ředitelem pomáhala s překladem z ruštiny, i když to vlastně ani nebylo potřeba. Ivan Tsarkov, který již několik let působí v Čechách, hovoří poměrně dobře česky. Pro letošní rok pivovar plánuje výstav kolem 50 tisíc hl. Osmdesát procent hodlá vyvézt. "Několik kamiónů už bylo vypraveno do Ruska, v jednání jsou kontrakty s Německem, Itálií a Kyprem. Za provozu rekonstruujeme administrativní budovu, opravují se sklepy, kupujeme auta, stroje, vyrobily se nové etikety, kartony, světelné reklamy, slunečníky, připravujeme přechod na podobný typ lahví, jako používá Staropramen," doplňuje Schwendtová. Jedna pětina vyrobeného piva by měla být prodána tzv. kolem komína. "Naše pivo bude v prodeji kromě Rakovnicka také v Praze a Karlových Varech," vyjmenovává Ivan Tsarkov. Z dalších záměrů prozrazuje, že stávající pivovarská prodejna v Palackého ulici se již brzy změní na pivnici. Během rozhovoru jsme ochutnali též zbrusu novou černou dvanáctku. Ta je zatím k mání pouze jako točená a nabízejí ji restaurace U Zlatého hrozna, Panský mlýn, penzion Míče, penzion Bezděkov a Vinárna Černý orel. V lahvích by se měla objevit na pultech během června.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.