Pivovar poslal na město kontrolu

RAKOVNÍK. Zatímco značná část rakovnické veřejnosti upírá své zraky k branám rakovnického pivovaru s očekáváním, najdou se i tací, co se na zahájení výroby příliš netěší. a existují i subjekty, které se už s novým majitelem pivovaru dostaly do vážného sporu. Mezi ně patří bohužel i město Rakovník, jehož postup ve vztahu k pivovaru je nyní zkoumán úřadem pro kontrolu hospodářské soutěže.

Jak jsme již uvedli, městská rada vyslovila, jako účastník stavebního řízení, nesouhlas s vybudováním přípojky středotlakého plynovodu pro potřeby pivovaru. Firma Czech Brewery proto nemůže v areálu vybudovat vlastní kotelnu a musí se spokojit s dodávkami tepla od firmy Tepelné zásobování, jejímž je město Rakovník spolumajitelem. a právě majetkové propojení města s teplárenskou firmou se stalo předmětem stížnosti, kterou pivovar zaslal na úřad pro kontrolu hospodářské soutěže.

"Kontrolní orgán nás vyzval, abychom zodpověděli některé otázky, a městská rada minulý týden schválila znění odpovědí. Zajímali se mimo jiné i o to, jaký je náš vztah k předmětné komunikaci a jaký je náš podíl v TZR. My trváme na tom, že nechceme povolit překopání nově opravené silnice, do které bylo nedávno investováno 9,6 miliónu. Je to sice krajská silnice, ale na našem pozemku. Zájmy Tepelného zásobování v tom nehrají žádnou roli. Postup pivovaru nás velmi mrzí a nepřipadá nám pro další vztahy s městem zrovna seriózní," stěžuje si na postup firmy rakovnický starosta Zdeněk Nejdl.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.