„Jdeme na Baláře,“ říkají mladí o rakovnickém pivu

Pivovar nekončí, naopak exportuje

RAKOVNÍK. Pivovar má problémy, pivovar prý končí. Tyto a podobné narážky kolují v poslední době městem. Navštívili jsme proto generálního ředitele CZECH BREWERY - RAKOVNÍK, a.s., Simona Yakhnise a požádali ho, aby nám situaci v pivovaru přiblížil.

"Pivovar má mnoho nepřátel od samého začátku. Bohužel se to týká i lidí, kteří zde pracovali. v určité fázi jsme měli nějaké problémy, ale nyní již opět vaříme, stáčíme, expedujeme," řekl nám na uvítanou ředitel. Podle něj vznikla fáma, že pivovar přestal vařit, díky pěknému počasí. Náhle stoupl několikanásobně odbyt a pivovarští museli začít rychle stáčet, aby uspokojili poptávku.

Zatím největší trápení způsobuje pivovaru nesoběstačnost v oblasti dodávky tepla. To dosud nakupuje od firmy Tepelné zásobování Rakovník (TZR) a vlastní kotelna by podle ředitele značně zjednodušila situaci. "Stejně bych chtěl poděkovat vedení TZR za vstřícnost při dodávkách páry. Ostatně dobrou spolupráci bychom chtěli navázat nejen s městem, ale i s dalšími organizacemi pořádající kulturní, společenské nebo sportovní akce," pokračuje ředitel.

Na dotaz, jak se daří rozšiřovat prodej Bakaláře, nám Simon Yakhnis odpověděl: "Osvědčila se nová prodejna v Palackého ulici. v Praze prodáváme již na deseti prodejnách. Vedeme jednání o prodeji v místní prodejně Plus. Určitým krédem těchto prodejen je, že budou prodávat vždy nějaký výrobek z regionu, a my si myslíme, že rakovnické pivo splňuje taková kritéria.

A jak to vypadá s exportem? "Podařilo se nám prorazit na trh do SRN, kde dodáváme pivo do sítí prodejem HANSA-MAG z Berlína. Po zkušební dodávce jsme uzavřeli smlouvu na minimálně dva kamióny měsíčně (pozn. red. - 1 kamión je 132 hl). Koncem června přijedou naši partneři ze Španělska. Ti mají zájem o dodávku piva v plechovkách do hotelové a velkoobchodní sítě. Další jednání vedeme o exportu piva do Anglie, Řecka, Litevska, Chorvatska a Ruska. o naše vzorky projevila zájem i Latinská Amerika," říká ředitel.

Podle jeho slov chtějí i nadále stavět na místním trhu, ale problém je s financováním výčepních zařízení do hospod. "Těší nás, že o rakovnické pivo je zájem i mezi mládeží. Říkají prý ‚jdeme na Baláře'," směje se Simon Yakhnis. Pivovar se zúčastňuje i pravidelných trhů v Rakovníku a Novém Strašecí. "Pro letošní léto máme zabezpečenou účast začátkem srpna na náměstí v Rakovníku na moto show, dále se bude naše pivo točit na akci Dobře utajená country ve Slabcích. o spolupráci jednáme s kapelami BRUTUS, Hradní duo, Rychtáři, případně s dalšími, které nás osloví.

"Dovolte mi, abych touto cestou poděkoval všem našim partnerům a příznivcům, kterým chutná Bakalář a drží nám palce. Poděkování patří i agentuře Regia, se kterou úzce spolupracujeme," řekl na závěr ředitel pivovaru.

Sláva Vaic

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.