Pískovna: Vše se vrací na začátek

NOVÝ DVŮR. Je tomu zhruba rok, kdy jsme naposledy informovali o investičním záměru společnosti ZAPA otevřít v sousedství Nového domu pískovnu. V té době skončil zpracovaný projekt na krajském úřadě, kde jej měl posoudit nezávislý posuzovatel. A jak je to s vývojem situace okolo pískovny dnes?

Podle našich informací nezávislý posuzovatel projekt připomínkoval a vrátil k dopracování investorovi. Přičemž jako nejzávažnější se jeví podnět rakovnického odboru životního prostředí, že při provozu pískovny nezůstane v lokalitě dostatečné množství vody v Novodvorském potoce.

"Udělali jsme další průzkumy a připomínky dopracovali. V těchto dnech předáme doplněný projekt znovu k posouzení krajskému úřadu," sdělil nám zástupce investora Pavel Josefus. Podle šéfky odboru životního prostředí Aleny Škoudlínové se krajským připomínkovým řízením vrátilo vše na začátek. To znamená, že investor musí nejen přepracovat dokumentaci, ale znovu oslovit všechny dotčené orgány a instituce, které se ze zákona musí k otevření pískovny vyjádřit. "To se pochopitelně týká i nevládních organizací a soukromých osob," dodala Alena Škoudlínová.

Sláva Vaic

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.