Vyhlášení 7. ročníku ankety zdobil výkon Jaromíra Bosáka

Picek podruhé
sportovcem okresu

RAKOVNÍK. Již posedmé se týdeník Raport ujal role vyhlašovatele a organizátora ankety o nejúspěšnějšího sportovce okresu Rakovník. Výsledky hodnoceného roku 2003 byly vyhlášeny minulý čtvrtek v kulturním centru, kam přijala pozvání většina nominovaných sportovců, trenérů i sportovních příznivců. Mezi hosty nechyběli představitelé měst Rakovník a Nového Strašecí. Kraj zastupoval hejtman Petr Bendl a radní Vilém Žák.

O samotný úvod se postarala skupina Hradní duo. Hudebníci převlečení do fotbalových dresů zahájili písní z muzikálu Starci na chmelu s parafrázovaným refrénem: "Modleme se zas a znova Bosák - Nova, Bosák - Nova". Tak uvedli na podium sportovního komentátora České televize Jaromíra Bosáka, na kterého čekala i první ze série otázek, jak že to je s jeho případným přestupem do TV Nova. Bosák poděkoval za nezapomenutelné přivítání, změnu zaměstnavatele vyloučil a pustil se do více než dvouhodinového maratonu oceňování.

Po předtančení v podání dívek z Profi Fitness Centra Millenium nejprve vyhlásil pořadí na 10. až 6. místě. Na podiu přitom čekal všechny nominované trojboj, který měl prověřit jejich fyzickou kondici. Hodnotil se čas přesunu ze sedadla k mikrofonu, minuta na šlapadle a hod na koš. Postupně tak byli pozváni k převzetí cen desátý Martin Tvarůžek (hokejbal), devátý Pavel Koutný (rallycross), osmá Radka Váňová (pozemní hokej), sedmá Jana Kašparová (atletika) a šestý Václav Eck (kopaná).

Po krátké přestávce vyplněné parádním číslem pěveckého sboru Magistrae Raconenses, který přednesl za doprovodu Radima Smýkala píseň Zelená je tráva, byla vyhlášena kategorie Kolektiv mládeže. Ocenění pro nejlepší mládežnický tým okresu Rakovník za rok 2003 získaly dorostenky HC 1972 Rakovník, mistři ČR za rok 2003 v pozemním hokeji.

Cenu Talent roku 2003 převzala Barbora Matoušková, hráčka HC 1972 Rakovník, dvounásobná mistryně ČR. Nejúspěšnějším dospělým týmem roku 2003 se staly pozemní hokejistky - ženy HC 1972 Rakovník, které vybojovaly 3. místo v nejvyšší domácí soutěži.

Následovalo vyhodnocení trenérů za rok 2003. Oceněni byli Šárka Malá (TJ Sokol Rakovník), Slavomír Jungman (HC 1972), Miroslav Křivánek (SK), Petr Suk (TJ Lokomotiva), Pavel Pospíšil (HBC), Karel Osvald (Tatran), Alena Byrtusová (ASPV), Milan Bláha (Golfclub 85) a Vladimír Kapoun (TJ HC). Další písní se sportovní tematikou přispěl do programu Brass Band, který pobavil přítomné téměř mládkovským songem o trenérovi karate.

Úplnou novinkou letošního ročníku byla fotbalová anketa Hattrick, v níž volilo třiapadesát odborníků fotbalistu, osobnost a rozhodčího okresu za rok 2003. Na třetím místě se umístil Michal Fojtík, na druhém místě Daniel Asník a titul Fotbalista roku 2003 získal Václav Eck.

Fotbalovou Osobností roku se stal Jaroslav Kraus. Cenu pro nejlepšího rozhodčího okresu získal ligový sudí Michal Beneš. Kromě odborníků volili fotbalistu roku také čtenáři týdeníku Raport. Vítězem čtenářské ankety se stal Josef Pekárna. K tradičním oceněním ankety Sportovec okresu patří také Počin roku. V letošním ročníku cenu získávají Miroslav Tlustý a Ing. Libor Křižák za uspořádání 1. Mistrovství Evropy v hokejbale hráčů do 16 a 18 let.

Cenu za Propagaci sportu převzal František Bílek, bývalý desetibojař, někdejší pracovník ÚV ČSTV, který v letošním roce oslaví 70. narozeniny. Ve finálové části večera převzaly ceny za 5. místo stolní tenistka Jitka Pivarčiová, minigolfistka Olivia Propoková za 4. místo a bronz získal cyklista Pavel Šubrt. Pořadí na prvním a druhém místě naznačilo další vystoupení Hradního dua. Během jejich Písně pro Natašu proběhl před zraky publika souboj na pistole, z něhož vyšel vítězně muž představující střelce Iva Picka. Ve scénce v podání herců DS Tyl byly dokonce použity sportovní zbraně, které úspěšný střelec sám vyrábí. Ivo Picek tak obhájil titul sportovec okresu po druhé za sebou. Na letce Petra Opata zbylo druhé místo.

Podrobnosti včetně fotografií, výsledků jednotlivých hlasujících a rozhovorů přineseme v příštím čísle.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.