Tyršovo koupaliště vábí návštěvníky jen do Rack Reydu

Petici proti srazu podepsali i motorkáři

RAKOVNÍK. Již více než tři sta lidí podepsalo petici proti konání motorkářského srazu Rack Reyd na Tyršově koupališti. Podpisové archy se přitom nacházejí pouze na jediném místě, a to přímo v areálu plovárny.

"Petice proti opakovanému ničení Tyršova koupaliště" v úvodu vyzdvihuje krásy, význam a využitelnost lokality vybudované v Rakovníku již ve třicátých letech minulého století. Dále zdůrazňuje, že koupaliště není vhodné pro několikadenní sraz motorkářů a stovek těžkých motocyklů. Připomíná, že kromě ničení vlastního areálu vznikají škody také nájemcům chatiček a kabinek, kteří je v době srazu a bezprostředně po něm nemohou využívat hlavně z důvodu silného zápachu. "O petici samozřejmě vím, ale na vlastní konání letošního srazu zřejmě nebude mít žádný vliv. o tom, že Rack Reyd na koupališti i letos proběhne, rozhodla městská rada. Já zastupuji pouze správce areálu a jsem povinen názor vedení města respektovat," konstatoval jednatel ÚMK Milan Gašpárek. Organizátoři petice, kteří se rekrutují hlavně z pravidelných návštěvníků koupaliště, hodlají archy předat také odboru životního prostředí městského úřadu a správě CHKO Křivoklátsko, na jehož území se koupaliště nachází.

Paradoxem je, že na petičním archu prý figurují podpisy i některých motorkářů a účastníků minulých srazů. "Návštěvníci, včetně těch, kteří se k nám jezdí koupat na motorkách a zúčastňují se i Rack Reydu, se shodují na tom, že náš areál patří k nejkrásnějším v republice. Jezdí k nám lidé dokonce i z Holandska a Polska. Ale bohužel jen do Rack Reydu. Po srazu se k nám nechodí už ani koupat, všudepřítomný zápach moči je odpuzuje. Rack Reydem vlastně jakoby sezóna předčasně končila," tvrdí správce koupaliště Václav Jeníček, který se o petici rovněž zajímá, ale dle jeho slov jen jako soukromá osoba. "Proti pořadatelům Rack Reydu nic osobního nemáme, jde nám jen o zachování koupaliště a jeho dobré pověsti. Letos se sraz normálně uskuteční a s výsledky petice se budeme zabývat až po jeho skončení," uzavírá správce.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.