Pět tisíc podpisů pro Silbera

RAKOVNÍK. Krajský hejtman Petr Bendl obdrží tento týden zcela zvláštní zásilku. z Rakovníka mu přijde do vlastních rukou balík se 130 petičními archy. Jsou na nich jména a adresy 4965 občanů. Ti všichni se podepsali pod největší petici v historii města.

"Petice měla být osobně předána hejtmanovi, ten však neměl v nejbližší době volný termín ke schůzce, a my nechtěli ztrácet čas, proto jsme zvolili variantu obchodního balíku. Archy máme samozřejmě okopírované," vysvětluje člen petičního výboru Jiří Holý. Petiční výbor se domnívá, že další kroky jsou nyní na straně krajského úřadu. "Doufám, že se nám ozvou a sdělí, jak se k petici postavili. Bohužel se obávám, že kontrola probíhající v nemocnici bude příliš formální na to, aby něco zjistila. Více si slibujeme od petice a dalších podobných kroků," míní Jiří Holý. Petiční výbor již také odmítl snahu o zpolitizování kauzy. "Obrátily se na nás některé další politické strany, a dokonce i TV Nova. Obě nabídky jsme odmítli, abychom petici neuškodili," vysvětluje Holý.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.