Pátrání vrtulníkem za 20 tisíc

KRUŠOVICE. Bezvýsledné pátrání po Josefu Pidrmanovi z Krušovic, poté co v neděli 3. června nedorazil domů ze srazu třídy, zabralo policii několik hodin.

Do terénu poslala nejen pozemní hlídky, ale i vrtulník s termovizí, na jehož palubě byli též letečtí záchranáři. Podle zákona jsou pátrání po pohřešovaných osobách brána jako samozřejmost v rámci náplně pracovní činnosti policie. Pokud by však byl zákon nastaven jinak a člověk, po němž bylo zahájeno zbytečné pátrání, by měl akci hradit, musel by sáhnout hluboko do peněženky. "Nejde přesně spočítat, kolik taková akce stojí. Policisté, hasiči i piloti vrtulníku jsou ve svém zaměstnání. U soukromníka letová hodina vyjde na částku kolem 60 tisíc korun. U policie se ale do letové hodiny nezapočítávají platy, takže pokud bych hovořil čistě o nákladech za pohonné hmoty vrtulníku, odhadoval bych hodinu na 10 až 12 tisíc korun. V konkrétním případě pátrání po muži z Krušovic jsme ve vzduchu strávili asi dvě hodiny," říká René Černý, tiskový mluvčí rakovnické policie.

Markéta Polívková

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.