Parkující zaplatili 3 milióny

RAKOVNÍK (ps). Dlouho diskutovaný parkovací systém se závorou přinesl za loňský rok do městské pokladny 2,8 miliónu korun na vybraných poplatcích, když se u závory zaevidovalo více jak 400 tisíc řidičů. Když k tomu připočítáme dalších více jak 200 tisíc korun za parkovací karty, dostáváme se na celkovou částku třech miliónů korun.

Relativně slabší bylo první pololetí, kdy se vybrané měsíční částky pohybovaly kolem dvou set tisíc, když vůbec nejméně se vybralo za únor (179 tisíc korun za 29 tisíc vozidel). Ve druhém pololetí se už vybíralo kolem čtvrt miliónu za každý měsíc. Rekordní byl prosinec, kdy náměstím projelo 36 tisíc vozidel a vybralo se 295 tisíc korun. Jedinou vadou na kráse celého systému tak stále zůstává budka výběrčího. Sliby o jejím přestěhování, vylepšení vzhledu, popřípadě o jiném řešení zůstávají zatím nesplněny. Připomínáme, že i podle vyjádření památkářů ke stavebnímu povolení by mělo jít o stavbu dočasnou.

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.