Zákazníci s dětmi mezi válci a horkým asfaltem

Otevřeli bez kolaudace

RAKOVNÍK. Do složité situace se dostali provozovatelé části nové nákupní zóny nad Luženskou ulicí. Reklamní kampaň spojenou s otevřením centra nasměrovali na čtvrtek 11. prosince. Stavbu se ale nepodařilo zkolaudovat, přesto dva z obchodů otevřely bez povolení úřadů. Na stavbě navíc v den otevření kulminovaly asfaltérské práce, takže kromě ohňostroje byli k vidění i rodiče s dětmi poskakující mezi těžkou technikou.

Už cesta do nákupní zóny byla velmi komplikovaná. Vozidla musela nejprve čelit semaforům, regulujícím dopravu v Luženské ulici před částečně uzavřeným kruhovým objezdem. Chodci se naopak brodili blátem, aby ve finále poskakovali mezi těžkou technikou a horkým asfaltem. Přímo nad hlavami zákazníků se pak montovaly plechové podhledy lemující vstup do prodejen. Jen zázrakem se na staveništi nikomu nic nestalo.

„Byl jsem původně pozván na oficiální otevření, pak byla akce zrušena, ale slyšel jsem o tom, že některé obchody přesto otevřely i bez kolaudace. Úřad to řeší a bude se k tomu muset nějak postavit,“ řekl nám starosta města Zdeněk Nejdl. Stanovisko úřadu pak zaslal také tiskový mluvčí Jan Polák. „V současné době jsou v dané lokalitě příslušná zařízení užívána bez potřebných rozhodnutí. Z této okolnosti jistě úřad vyvodí důsledky ve smyslu právních předpisů. Než dojde k nápravě, budou v dané lokalitě nastavena opatření, která by měla vést k eliminaci rizik jak pro návštěvníky centra tak i pro občany, kteří se běžně v lokalitě pohybují. Mělo by tak dojít zejména ke snížení rychlosti a zákazu užívání některých prostorů, parkovišť a komunikací. Celou situaci bude se zvýšeným dohledem sledovat městská policie.“

Vedoucí organizační složky společnosti Stop Shop Vojtěch Bureš se k věci odmítl vyjádřit. Není prý spokojen se způsobem, jakým náš list o výstavbě píše.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.