Osočila z manipulace,
přesto bydlí

RAKOVNÍK. Nedávno jsme informovali o tom, že městské zastupitelstvo změnilo pravidla pro přidělování městských bytů v bytových domech v ulici Otýlie Beníškové. Změnu iniciovala jedna ze žadatelek a shodou okolností se právě ona, ihned po změně pravidel, stala vítězkou prvního soutěžního klání.

Jak známo, v bytových domech, které byly na Zátiší postaveny se státní podporou, město nesmí přidělovat byty podle výše nabídnutého nájemného, tak jako to činí v ostatních případech. Proto vyhláškou stanovilo jiná pravidla. Mimo jiné též určilo horní věkovou hranici pro žadatele, která byla stanovena na 36 let. a právě toto kriterium se jedné ze žadatelek zdálo diskriminující, navrhla proto zrušit horní věkovou hranici a zastupitelstvo námitku uznalo. Hned o první byt, který byl podle upravených pravidel přidělován, se losovalo mezi sedmi zájemci. "Losování předcházela ještě návštěva dotyčné dámy. Přiběhla na vedení města, že je to celé fraška a že už slyšela, komu byt přidělíme, takže je to zmanipulované. No a pak se veřejně losovalo a naše vedoucí vnitřního auditu vylosovala žádost Martiny Konopíkové. Jinými slovy štěstí se usmálo právě na onu dámu, kvůli které jsme změnili pravidla, aby se vůbec mohla o byt ucházet, a která nás ještě před losováním obvinila z manipulace," uzavírá kuriózní případ místostarosta Luděk Štíbr. "No já myslím, že si to ta paní vůbec nezasloužila," dodává starosta Zdeněk Nejdl.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.