Osmička zafungovala

RAKOVNICKO. Podobně jako vloni 7. 7. 2007, tak i pátek 8. 8. 2008 přilákal do obřadních síní okresu podstatně více snoubenců, než bývá obvyklé. Celkem si v tento den řeklo své „ano“ 26 párů.

Nejvíce z nich – devět – si našlo cestu na Křivoklát. „Oddávali jsme nejen v obřadní síni na hradě, ale ve dvou případech i na úřadu městysu a jedenkrát na Dvoře Míče,“ uvedla křivoklátská matrikářka Jana Pochmanová. Do stavu manželského zde vstoupily tři páry z okresu Rakovník a zbytek z jiných míst.

Druhý největší počet snoubenců – šest – oddali na Městském úřadu v Rakovníku. „Zajímavé je, že stejný počet svateb jsme měli i v sobotu 9. srpna, konstatovala matrikářka Hana Picková. Oddávalo se ale i na dalších matričních úřadech okresu. Tři svatby proběhly na hradě Krakovci (matrika Městyse Slabce), dvě na MěÚ v Novém Strašecí, po jedné v Lužné, Čisté, Senomatech, Jesenici, Roztokách a Lánech. Loňský rekord, kdy se nechalo na Rakovnicku oddat 34 párů, ale překonán nebyl.

Tomáš Bednařík

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.