Osmdesát nezaměstnaných za den

RAKOVNÍK. Na Úřadě práce v Rakovníku se hned v prvním pracovním dnu roku 2009, tedy v pátek 2. ledna, přihlásilo k evidenci 80 lidí. Stejně tak v pondělí 5. ledna byly čekárny úřadu opět zcela zaplněny. Podle informací ředitele úřadu Alexandra Zajíce se přitom nejednalo o žádný konkrétní podnik.

„V letošním roce očekáváme nárůst nezaměstnanosti a jsme na něj připraveni. V současné době je nezaměstnanost v regionu kolem 6 % a z minulých let pamatujeme také desetiprocentní nezaměstnanost, takže takovou agendu zvládnout umíme. Zatím však nemáme žádné oficiální signály, že by některý z významných podniků avizoval výrazné snižování stavu zaměstnanců. Podniky mají v tomto ohledu tzv. oznamovací povinnost, a tu zatím žádný z nich neuplatnil,“ vysvětluje ředitel úřadu práce.

Na náš dotaz pak specifikoval, jaké je složení osmi desítek nových nezaměstnaných. Z oblasti výroby pro automobilový průmysl bylo zaevidováno 7 osob, z oblasti výroby stavebních materiálů 10 osob a ze strojírenství 2 lidé. Zbytek jsou jednotlivci, kteří přišli o práci u nejrůznějších zaměstnavatelů.

Pavel Sklenička

Anketa
Co říkáte novému parkovacímu systému na Husově náměstí, který město spustí od 1. 8.?
Katalog služeb

RAPORT.CZ
TYDENIK PRO RAKOVNICKO A NOVOSTRASECKO

Prezentace spadá do kategorie Úspěšný web

© Copyright 2009 Týdeník Raport - všechna práva vyhrazena


Bez písemného svolení vydavatele je zakázáno jakékoli užití částí nebo celku díla, zejména rozmnožování a šíření jakýmkoli způsobem,
mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce.